Dwa ciosy przed przerwą! Zwycięstwo Barcelony i gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył bramkę na 2:0 w meczu z Cadiz.

Barcelona wygrała z Cadiz 2:0 w meczu 22. kolejki Primera Division. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. To siódme ligowe zwycięstwo z rzędu "Dumy Katalonii".

Choć ekipa gości znajdowała się tuż nad strefą spadkową, nie była to dla Barcelony łatwa przeprawa. Gospodarze długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Piłkarze z Kadyksu mieli swoje szanse. W 19. minucie Roger Marti trafił nawet do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Kluczowe dla losów tego starcia momenty miały miejsce tuż przed przerwą. W 43. minucie, po akcji Ferrana Torresa, na bramkę rywali strzelał Robert Lewandowski, ale jego uderzenie zdołali zatrzymać rywale. Sergi Roberto dobił piłkę, otwierając wynik meczu.

Dwie minuty później było już 2:0. Sergi Roberto podał do Lewandowskiego, a kapitan reprezentacji Polski strzelił po ziemi z okolicy szesnastego metra. To było jego 15. trafienie w tym sezonie La Liga.

Po przerwie Lewandowski miał szansę na kolejną bramkę, ale w 57. minucie trafił w poprzeczkę. Barcelona wyraźnie przeważała, choć i goście mieli swoje okazje do zmiany rezultatu.

Sędzia znów nie uznał gola dla Cadiz i znów po trafieniu Rogera Martiego; tym razem z powodu faulu na bramkarzu. Przyjezdni nie rezygnowali do końca, a w ostatnich minutach ekipę z Barcelony przed stratą gola uratował słupek. Lewandowski w 74. minucie opuścił boisko, zmienił go Raphinha.

Skrót meczu Barcelona - Cadiz:

Barcelona wygrała siódme ligowe spotkanie z rzędu i jest zdecydowanym liderem La Liga. Drugi w tabeli Real Madryt wygrał w tej kolejce wyjazdowe spotkanie z Osasuną Pampeluna 2:0. Traci do Barcelony osiem punktów. Robert Lewandowski 15. trafieniem w tym sezonie umocnił się na czele klasyfikacji strzelców La Liga.

W kolejnym meczu Barcelona zagra w czwartek 23 lutego (godzina 21.00) na Old Trafford z Manchesterem United w rewanżowym starciu o awans do 1/8 finału Ligi Europy. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

FC Barcelona – Cadiz CF 2:0 (2:0)

Bramki: Sergi Roberto (43), Robert Lewandowski (45+1).