Kuriozalny występ rywala Polaka. Fani żądają zwolnienia go z UFC (WIDEO)

Sporty walki
Kuriozalny występ rywala Polaka. Fani żądają zwolnienia go z UFC (WIDEO)
Fot. Polsat Sport
Kuriozalny występ rywala Polaka. Fani żądają zwolnienia go z UFC (WIDEO)

Na gali UFC Vegas 69 Marcin Prachnio (16-6, 11 KO, 1 Sub) odniósł swoje trzecie zwycięstwo w organizacji UFC. Polak pokonał na pełnym dystansie Williama Knighta (11-5, 9 KO). Uwagę kibiców zwróciła postawa Amerykanina, który sprawiał wrażenie, jakby nie chciał wygrać tego pojedynku. W związku z tym fani domagają się zwolnienia "Kinghtmare'a" z organizacji.

Trzyrundowe starcie przebiegło pod zdecydowane dyktando reprezentanta Polski. Prachnio pracował przede wszystkim kopnięciami. Szczególnie intensywnie okopywał wykroczną nogę Amerykanina, tym samym ograniczając jego mobilność. Natomiast znany z silnego ciosu Knight liczył na to, że pochodzący z Warszawy zawodnik wejdzie z nim w wymianę i da się trafić. Prachnio jednak walczył bardzo mądrze i konsekwentnie trzymał się planu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC Vegas 69: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

 

W ciągu całego pojedynku Knight nie przeprowadził żadnej akcji ofensywnej, która mogłaby go choćby przybliżyć do zakończenia walki przed czasem. "Knightmare" sprawiał wrażenie zawodnika statycznego i ospałego w swoich poczynaniach. Do tego nieustannie przyjmował kolejne kopnięcia ze strony reprezentanta Polski. Po pełnych trzech rundach sędziowie punktowi nie mieli wątpliwości i jednogłośnie przyznali zwycięstwo zawodnikowi z Warszawy. 

 

Warto również dodać, że Prachnio w tym starciu ustanowił nowy rekord UFC. 34-latek zadał przeciwnikowi aż 63 niskie kopnięcia. To najlepszy wynik biorąc pod uwagę trzyrundowe pojedynki w męskich dywizjach największej organizacji MMA na świecie. 

 

 

Po walce internauci nie zostawili suchej nitki na Amerykaninie. Pod wpisem UFC na Twitterze na temat walki Prachnio - Knight kibice zaczęli domagać się zwolnienia z organizacji tego drugiego. Zarzucili mu, że przez niego pojedynek był nieciekawy, a on sam nie zrobił nic, aby odnieść zwycięstwo. Mało kto miał pretensje do Polaka, który po prostu zrealizował swój plan taktyczny. 

 

 

Prachnio zapisał na swoim koncie trzecią wygraną w UFC. Tym samym jego rekord w amerykańskiej to aktualnie 3-4. Z kolei Knight przegrał po raz trzeci z rzędu i niewykluczone, że po tym pojedynku faktycznie pożegna się z UFC. 

 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie