Serie A: Pewne zwycięstwo Juventusu. Kontuzja polskiego bramkarza

Juventus pokonał Spezię Calcio w spotkaniu 23. kolejki Serie A. "Stara Dama" zwyciężyła 2:0 po golach Moise Keana i Angela Di Marii. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Arkadiusz Reca. Z kolei Bartłomiej Drągowski zszedł z placu gry kontuzjowany.

Polski bramkarz opuścił boisko w 24. minucie gry. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz i jak długa czeka go przerwa. Juventus wyszedł na prowadzenie w 32. minucie. Piłkę w pole karne z lewego skrzydła dośrodkował Filip Kostić. W "szesnastce" najlepiej zachował się Kean, który skierował futbolówkę do siatki. Do przerwy "Stara Dama" utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Drugiego gola ekipa z Turynu strzeliła w 67. minucie gry. Świetny strzałem z dystansu popisał się Di Maria. Argentyńczyk uderzył precyzyjnie tuż przy słupku. Po drugim trafieniu Juventus starał się nie forsować tempa. Podopieczni Massilimiliano Allegriego utrzymali korzystny wynik do końca meczu,

Całe spotkanie w barwach Spezii rozegrał Arkadiusz Reca. Natomiast 90 minut na ławce rezerwowych przesiedzieli Przemysław Wiśniewski i Wojciech Szczęsny. W kadra meczowych obu zespołów z powodu urazów zabrakło Szymona Żurkowskiego i Arkadiusza Milika.

Spezia Calcio - Juventus 0:2 (0:1)

Bramki: Moise Kean 32, Angel Di Maria 67