Puchar CEV: Porażka Grot Budowlanych w Rumunii

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV siatkarki CS Volei Alba-Blaj wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:1. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 1 marca w łódzkiej Sport Arenie.

Łodzianki udanie rozpoczęły to spotkanie, ale szybko do głosu doszły gospodynie, które zaczęły budować przewagę (7:6, 16:13). Siatkarki Grot Budowlanych odrobiły straty (20:20), kluczowe akcje padły jednak łupem ekipy CS Volei. W ostatniej akcji Dajana Boskovic obiła blok rywalek (25:23).

Drugą odsłonę gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia (7:1, 10:2). Takie otwarcie ułatwiło im grę w dalszej części seta. Przyjezdne próbowały nawiązać walkę, ale przeciwniczki kontrolowały sytuację. Drużyna z Rumunii skuteczniej grała w ataku, a jej mocną bronią była zagrywka (asy 4–0). Właśnie zagrywką Andrea Kossanyiova wywalczyła piłkę setową (24:12), a Jovana Kocić zamknęła seta atakiem ze środka (25:13).

Set numer trzy to już znacznie lepsza gra siatkarek Grot Budowlanych. Dobrze rozpoczęły i skuteczna gra długo pozwalała im utrzymywać przewagę (8:11, 11:15, 19:22). W końcówce gospodynie odrobiły straty – po asie Kocić było 23:23. Melis Durul wywalczyła piłkę setową, ale po chwili rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. Rozstrzygnął ją punktowy blok łodzianek (25:27).

W czwartej partii łodzianki odskoczyły rywalkom na cztery oczka (8:12). Później jednak poszła punktowa seria siatkarek CS Volei Alba-Blaj (17:13). Gospodynie świetnie prezentowały się w obronie, a dobrze w polu zagrywki zaprezentowała się Kossanyiova. Drużyna z Rumunii odzyskała inicjatywę i pewnie zmierzała po wygraną (21:17). Raisa-Laura Ioan popisała się asem serwisowym na wagę piłki meczowej (24:18), a w ostatniej akcji tego starcia łodzianki nie poradziły sobie z przebiciem rywalek (25:19).

Skrót meczu CS Volei Alba-Blaj - Grot Budowlani:

Najwięcej punktów: Dajana Bošković (18), Gergana Dimitrowa (18), Jovana Kocić (17) – CS Volei; Monika Fedusio (17), Melis Durul (13), Aleksandra Kazała (12) – Grot Budowlani. Dominacja gospodyń w polu zagrywki (13–5) i bloku (9–4).

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Łodzi w środę 1 marca o godzinie 18.00. Zwycięzca dwumeczu zagra w półfinale z lepszą ekipą z pary CSM Targoviste – Olympiakos Pireus. W środę rumuński zespół zwyciężył na własnym terenie 3:2.

CS Volei Alba-Blaj – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 25:13, 25:27, 25:19)

CS Volei: Bojana Milenković, Jovana Kocić, Dajana Bošković, Gergana Dimitrowa, Raisa-Laura Ioan, Slađana Mirković – Andreea Ispas (libero) oraz Andra-Elena Cojocaru (libero), Andrea Kossanyiová. Trener: Stevan Ljubičić.
Grot Budowlani: Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Melis Durul, Aleksandra Kazała, Dominika Sobolska, Ewelina Polak – Justyna Łysiak (libero) oraz Martyna Łazowska, Adrianna Kukulska, Marta Pol, Julia Kąkol, Judyta Gawlak. Trener: Maciej Biernat.