Euroliga: Powrót Mateusza Ponitki, porażka Panathinaikosu

Mateusz Ponitka

Mateusz Ponitka wrócił do gry po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stopy, ale jego Panathinaikos Ateny uległ w Mediolanie EA7 Armani 76:78 w meczu 25. kolejki Euroligi koszykarzy. Kapitan reprezentacji Polski uzyskał trzy punkty i miał sześć zbiórek.

29-letni Ponitka przebywał na parkiecie 25 minut i trafił tylko trzy z czterech wolnych. Miał również, oprócz sześciu zbiórek, dwie asysty, dwa przechwyty i jedną stratę.

Ostatni raz urodzony w Ostrowie Wlkp. koszykarz wystąpił w barwach "Koniczynek" 26 stycznia w zwycięskim meczu z Żalgirisem Kowno (89:65). Na niespełna cztery minuty przed końcem czwartej kwarty opuścił wówczas parkiet utykając po tym, jak w akcji w defensywie stanął na stopie jednego z rywali.

Najlepszym strzelcem Panathinaikosu, który prowadził już nowy trener Christos Serelis (zastąpił we wtorek Dejana Radonjica), był w czwartek w Mediolanie Derrick Williams - 21 pkt.

Klub z Aten ma osiem zwycięstw oraz 17 porażek i zajmuje 17. pozycję w tabeli. Armani ma o jedną wygraną więcej.

W następnej kolejce, 2 marca, Panathinaikos podejmie obrońcę trofeum - Anadolu Efes Stambuł (11-12 i zaległe mecze).

Ponitka jest jedynym Polakiem w Eurolidze, a Panathinaikos to jego czwarty klub w elitarnych rozgrywkach - po Asseco Gdynia (2012/13), Stelmecie Enea BC Zielona Góra (2015/16) i Zenicie Sankt Petersburg (2019-22).