Kolejna porażka drużyny Jeremy'ego Sochana w NBA. Polak pauzował

Kolejna porażka San Antonio Spurs.

Drużyna San Antonio Spurs, której koszykarzem jest Jeremy Sochan, poniosła 15. z rzędu porażkę w lidze NBA. "Ostrogi" przegrały na wyjeździe z Dallas Mavericks 116:142 i kontynuują najgorszą passę w historii klubu. Polak pauzował z powodu urazu mięśnia.

"Dzieła zniszczenia" na przedostatniej obecnie drużynie całej ligi dokonali przede wszystkim Słoweniec Luka Doncic - 28 pkt i 10 asyst - oraz sprowadzony z Brooklyn Nets 6 lutego Kyrie Irving - 23 pkt. Kolejne 22 dołożył Tim Hardaway Jr.

W drużynie gości najskuteczniejszy był Malaki Branham - 23 pkt, zaś Zach Collins był jedynym, obok Doncica, zawodnikiem z double-double: 13 pkt i 12 zbiórek.

Kolejne zwycięstwo, ale tym razem dopiero po dogrywce, odnieśli z kolei koszykarze Boston Celtics. Najlepsza drużyna ligi pokonała Indiana Pacers 142:138. Był to popis przede wszystkim zawodników gości Jaysona Tatuma - 31 pkt i 12 zbiórek - i Jaylena Browna - 30 pkt 11 zbiórek - oraz broniącego barw Pacers Mylesa Turnera - 40 pkt i 10 zbiórek. Double-double wśród gospodarzy miał też Tyrese Haliburton - 22 pkt i 14 asyst.

Tatum pokazał się z dobrej strony szczególnie w ostatniej minucie dogrywki. Przy stanie 138:138 Amerykanin, który w następny piątek skończy 25 lat, wykorzystał dwa rzuty osobiste, a 10,4 s przed końcową syreną przesądził o wyniku.

Szóstą porażkę w ostatnich 10 spotkaniach ponieśli broniący tytułu Golden State Warriors. Tym razem musieli uznać na wyjeździe wyższość Los Angeles Lakers, którym ulegli 111:124. "Wojownicy" są na 10. miejscu w Konferencji Zachodniej i ich awans do fazy play-off stoi pod znakiem zapytania.

Tempa nie zwalnia Serb Nikola Jokic. W czwartek koszykarz Denver Nuggets miał w czwartek 24 pkt, 18 zbiórek i 13 asyst. Było to jego 13. triple-double w ostatnich 16 meczach i 22. od początku sezonu. Jego zespół pokonał na wyjeździe Cleveland Cavaliers 115:109.