Siedem goli w Łodzi! ŁKS pokonał Chrobrego (WIDEO)

Pirulo z kolejnym golem dla ŁKS Łódź.

ŁKS Łódź pokonał Chrobrego Głogów w sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi. W starciu dwóch drużyn z czołówki ligowej tabeli gospodarze wygrali 5:2.

Początek spotkania należał do Chrobrego. Dwukrotnie swojej okazji do strzelenia gola szukał Sebastian Steblecki, jednak nie zdołał pokonać golkipera ŁKS. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Świetną sytuację do otworzenia wyniku miał Mateusz Kowalczyk, ale nie trafił w bramkę.

Co nie wyszło młodemu pomocnikowi ŁKS, udało się Kamilowi Dankowskiemu, który pokonał bramkarza Chrobrego strzałem z rzutu wolnego. Karol Dybowski nie popisał się w tej sytuacji i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Gol Dankowskiego podłamał gości, którzy chwilę później stracili kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pirulo. Jeszcze przed przerwą było już 3:0 dla ŁKS po golu Bartosza Szeligi.

Druga połowa zaczęła się w wymarzony sposób dla gości. Rzut karny na gola zamienił Kamil Wojtyra i zmniejszył straty. Kilka minut później było już tylko 3:2 dla ŁKS. Raz jeszcze jedenastkę pewnie wykorzystał Wojtyra. Imponujący pościg głogowian przerwał Pirulo, strzelając w 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 5:2, gdyż w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Piotr Janczukowicz, który pojawił się na boisku kilka chwil wcześniej. ŁKS umocnił się tym samym na pozycji lidera tabeli Fortuna 1 Ligi - 44 punkty. Znajdujący się na miejscu barażowym Chrobry ma o 10 punktów mniej.

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 5:2 (3:0)
Bramki: Dankowski 37, Pirulo 38, 63, Szeliga 42, Janczukowicz 90+7 - Wojtyra 50 (rzut karny), 55 (rzut karny)