Adam Małysz zdradził niespodziewaną wiadomość. Chodzi o drugi skok Piotr Żyły

Zimowe
Adam Małysz zdradził niespodziewaną wiadomość. Chodzi o drugi skok Piotr Żyły
fot. PAP
Małysz zdradził niespodziewaną wiadomość. Chodzi o drugi skok Żyły

"Jestem niezmiernie szczęśliwy. Po drugim skoku Piotra przeczucie mówiło mi, że będzie medal, ale chyba nikt nie przypuszczał, że złoty" - przyznał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. Żyła został w Planicy mistrzem świata na normalnej skoczni.

36-latek powtórzył sukces Małysza sprzed 20 lat i obronił tytuł na obiekcie normalnym.

 

Zobacz także: Tak Marcelina Ziętek zareagowała na złoto Piotra Żyły. Wzruszające sceny!

 

"Zrobił piorunującą robotę. Nie każdemu udaje się powtórzyć medal, obronić tytuł. Zdobycie medalu jest trudne, a jego obrona jeszcze trudniejsza" - przyznał były znakomity skoczek.

 

Żyła w pierwszej serii skoczył 97,5 i zajmował dopiero 13. miejsce. Jednak później ustanowił rekord skoczni - 105 m i wyprzedził 12 zawodników.

 

"Gdy to oglądałem, to przypomniało mi się Seefeld. Tam padał śnieg, a tutaj kręcił wiatr. Różnice po pierwszych skokach były niewielkie. Piotrek będąc 13. tracił tylko pięć punktów do pierwszego miejsca. To była dla nas wielka szansa i zaatakował" - zauważył Małysz i nawiązał do mistrzowskiego konkursu z 2019 roku, kiedy Dawid Kubacki w drugiej serii awansował z 27. na pierwsze miejsce.

 

Dwa lata temu w Oberstdorfie wygrał Żyła, zatem Polacy od czterech lat mają monopol na złoto na mniejszym obiekcie.

 

"Nie każdy wierzył w to, że polscy skoczkowie są w stanie zdobyć w Planicy medal po ostatniej lekkiej zadyszce, ale ten mocny zespół pokazał siłę. Na pewno doda to im skrzydeł przed kolejnymi konkursami" - oznajmił Małysz.

 

W niedzielę skoczkowie na normalnym obiekcie w Planicy wystartują w konkursie drużyn mieszanych. Natomiast w piątek (3 marca) na dużej skoczni odbędzie się konkurs indywidualny, a w sobotę drużynowy.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie