Gigantyczna sensacja! Klęska siatkarzy Perugii. Drużyna Leona i Semeniuka odpadła z walki o trofeum

Drużyna Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona nie zagra w finale Pucharu Włoch!

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch siatkarzy Sir Safety Susa Perugia przegrała z Gas Sales Bluenergy Piacenza 0:3! Podopieczni trenera Andrei Anastasiego rozegrali najsłabszy mecz w obecnym sezonie, a drużyna Piacenzy sensacyjnie przerwała ich serię 33 zwycięstw. Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon i ich koledzy odpadli z walki o Del Monte Coppa Italia 2023.

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia byli faworytami tegorocznej edycji Pucharu Włoch. W obecnym sezonie nie przegrali jeszcze meczu w żadnych rozgrywkach (liga, Puchar i Superpuchar Włoch, KMŚ, Liga Mistrzów). Wygrali 33 spotkania z rzędu i zdobyli już dwa trofea – Superpuchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata. W Serie A1 wygrali 20 z 20 spotkań, zdobywając 59 punktów (na 60 możliwych) i mają aż 20 oczek przewagi nad drugą w tabeli Modeną.

W turnieju finałowym Pucharu Włoch nie zdołali jednak nawet awansować do finału. W pierwszym secie meczu z Piacenzą przegrali po zaciętej walce 28:30. W drugim rywale byli już wyraźnie lepsi (20:25). Set numer trzy również toczył się przy przewadze Gas Sales Bluenergy Piacenza. Perugia trzymała kontakt, ale w końcówce asami popisali się Roberlandy Simón (21:18) i Joandry Leal (23:20). Perugia jeszcze walczyła, ale po serwisie w siatkę pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

Reprezentanci Polski, podobnie jak ich koledzy z Perugii rozegrali słabe zawody. Kamil Semeniuk zdobył w tym spotkaniu 9 punktów (6/16 = 38% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki; zagrał na –1), a Wilfredo Leon – 8 (6/26 = 23% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok; zagrał na –6). Najlepiej punktowali Yuri Romanò (13) w Piacenzie i Kamil Rychlicki (11) w Perugii.

Skrót meczu Perugia - Piacenza:

Turniej finałowy Del Monte Coppa Italia 2023 jest rozgrywany w Palazzo dello Sport w Rzymie. Wystartowały w nim cztery drużyny: Sir Safety Susa Perugia, Gas Sales Bluenergy Piacenza, Itas Trentino oraz Allianz Milano. Po półfinałowej porażce drużyna z Perugii nie obroni trofeum wywalczonego w poprzednim sezonie.

Terminarz i plan transmisji meczów Pucharu Włoch siatkarzy 2023:

2023-02-25: Sir Safety Susa Perugia – Gas Sales Bluenergy Piacenza 0:3 (28:30, 20:25, 22:25) /półfinał
2023-02-25: Itas Trentino – Allianz Milano (sobota, godzina 17.55; transmisja – Polsat Sport Fight) /półfinał

2023-02-26: FINAŁ (niedziela, godzina 15.55; transmisja – Polsat Sport News).