Finał PP siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel zmierzą się w wielkim finale TAURON Pucharu Polski siatkarzy. Który zespół będzie górą w czwartym z rzędu starciu o krajowe trofeum? Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

Czas na wielkie emocje w krakowskiej TAURON Arenie. Już w niedzielę w wielkim finale Pucharu Polski zmierzą się ZAKSA i Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny zdominowały te rozgrywki w zeszłych latach, ale nigdy chyba rywalizacja nie zapowiadała się na tak zaciętą.


To będzie czwarte z rzędu spotkanie obu ekip w wielkim finale. W trzech poprzednich finałach wygrywała ZAKSA – 3:1 (2019), 3:0 (2021), 3:0 (2022). W tym roku obie ekipy zdominowały swoich rywali w półfinałach, ale rozmiary zwycięstwa jastrzębskich siatkarzy robią szczególne wrażenie biorąc pod uwagę, że pokonali oni lidera tabeli - Asseco Resovię w trzech błyskawicznych setach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarski nokaut! Koniec fatalnej serii polskiego klubu


Kędzierzynianie również nie mają sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o formę przed finałem. W półfinałowym starciu ZAKSIE ulegli siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie poddając się po trzech setach. Usprawiedliwienia słabszej formy zawiercian można szukać w braku podstawowego zawodnika, bowiem z powodu infekcji nie mógł zagrać Miguel Tavares, którego na rozegraniu zastąpił Michał Kozłowski, ale nie zmienia to faktu, że kędzierzynianie musieli grać o pełną stawkę z wartościowym rywalem. Czy to jednak wystarczy na rozpędzony Jastrzębski Węgiel?


Klub z Kędzierzyna-Koźla dziewięciokrotnie zdobył Puchar Polski (2000, 2001, 2002, 2013, 2014, 2017, 2019, 2021, 2022). Jastrzębski Węgiel sięgnął po to trofeum tylko raz – w 2010 roku. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.


Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie