La Liga: Niespodziewana porażka Barcelony. Bezbarwny występ Lewandowskiego

FC Barcelona przegrała drugi mecz w tym sezonie La Liga. Podopieczni Xaviego Hernandeza przegrali na wyjeździe z Almerią 0:1. Cały mecz w barwach "Dumy Katalonii" rozegrał Robert Lewandowski. Polski napastnik nie mógł jednak zaliczyć tego występu do udanych.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie gry. El Bilal Toure wykorzystał podanie Luisa Suareza i dał prowadzenie swojej drużynie. Do przerwy Almeria utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron wydawało się, że goście ruszą do ataku. W ich poczynaniach ofensywnych brakowało jednak konkretów. Blaugrana miała dużą przewagę posiadania piłki, która jednak nie przekładał się na okazje podbramkowe. Ataki "Dumy Katalonii" albo zatrzymywały się na obronie Almerii, albo dobrymi interwencjami popisywał się Fernando Martinez.

W końcówce spotkania Barcelona nadal próbowała tworzyć akcje ofensywne, ale niżej notowani przeciwnicy bardzo szczelnie się bronili. Ostatecznie Almeria wygrała i powiększyła przewagę nad strefą spadkową. Z kolei Barcelona wciąż prowadzi w La Liga, lecz piłkarze Xaviego nie wykorzystali sobotniego remisu Realu z Atletico w derbach Madrytu i nie powiększyli przewagi nad "Królewskimi".

Almeria - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Bramka: El Bilal Toure 24