Olympique Marsylia zdeklasowana przez PSG! Niesamowite wyczyny Mbappe i Messiego

Leo Messi i Kylian Mbappe

W szlagierze 25. kolejki francuskiej Ligue 1 ekipa Olympique Marsylia przegrała u siebie z Paris Saint-Germain aż 0:3. Znakomite spotkanie w barwach gości rozegrali Leo Messi i Kylian Mbappe, którzy brali udział przy wszystkich trafieniach. Ten drugi po tym meczu ma już 200 zdobytych bramek dla giganta z Parc des Princes, stając się tym samym najlepszym strzelcem w historii klubu razem z Edinsonem Cavanim. Z kolei Argentyńczyk zdobył swoją 700. bramkę w karierze w rozgrywkach klubowych.

To miał być wielki hit, ale okazał się być jednostronnym widowiskiem oraz koncertem dwóch artystów. Mowa rzecz jasna o Mbappe i Messim, którzy momentami bawili się z defensywą gospodarzy. A przecież był to mecz wicelidera z liderem tabeli. Dla marsylczyków niedzielna konfrontacja była idealną okazją, aby spróbować zbliżyć się do PSG na odległość dwóch punktów.

Paryżanie najwidoczniej przystąpili do tego starcia podrażnieni porażką w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium 0:1, chociaż kilka dni później zdążyli pokonać u siebie Lille 4:3. Olympique również z małymi problemami, ale wygrał na wyjeździe z Toulouse 3:2 w poprzedniej kolejce.

Na Stade Velodrome kibice czekali na pierwsze trafienie do 25. minuty. Wówczas prostopadłe podanie Messiego wykorzystał Mbappe. Francuz odwdzięczył się asystą Argentyńczykowi zaledwie cztery minuty później, gdy ten podwyższył na 2:0. Dla reprezentanta Albicelestes był to 700. gol w karierze klubowej. Lwią część tych goli strzelił dla Barcelony - 672, a pozostałe 28 dla PSG.

W 55. minucie obaj finaliści ubiegłorocznego mundialu dali prawdziwe "show" dwójkową akcją. Messi zagrał znakomite górne podanie do Mbappe, a ten z pierwszej piłki z powietrza efektownym uderzeniem ustalił wynik na 3:0. Warto zaznaczyć, że było to 200. trafienie 24-letniego napastnika dla PSG, który tym samym stał się najlepszym strzelcem w historii klubu wespół z Edinsonem Cavanim.

Co ciekawe, statystyki meczowe przemawiają za... Marsylią, która miała minimalnie większe posiadanie piłki (53 procent) oraz stworzyła więcej sytuacji bramkowych (19-12). W tej najważniejszej rubryce zdecydowanie lepsi okazali się jednak piłkarze ze stolicy Francji, którzy umocnili się na fotelu lidera Ligue 1.

Olympique Marsylia - PSG 0:3 (0:2)
Bramki: Mbappe 25, 55, Messi 29