PŚ w saneczkarstwie: Polacy na siódmym miejscu w sztafecie na zakończenie sezonu

Polscy saneczkarze zajęli siódme miejsce w sztafecie mieszanej w ostatnich w sezonie 2022/23 zawodach Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu.

Polscy saneczkarze zajęli siódme miejsce w sztafecie mieszanej w ostatnich w sezonie 2022/23 zawodach Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu. Triumfowali Austriacy, a drugie miejsce zajęli gospodarze, którzy wywalczyli trofeum.

Austriacy wyprzedzili Niemców o 0,559 s oraz Amerykanów o 0,838. Biało-czerwoni, którzy stracili do zwycięzców 4,589 s, startowali w składzie: Klaudia Domaradzka i Arkadiusz Trojga w jedynkach oraz Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w dwójkach. Rywalizowało osiem ekip, Chińczycy zostali zdyskwalifikowani.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polacy zajęli szóste miejsce w stawce dziesięciu drużyn.

W niedzielę po raz ostatni startowali także mężczyźni w jedynkach. Zawody wygrał Niemiec Max Langenhan, wyprzedzając dwóch Austriaków - Jonasa Muellera o 0,179 s oraz Nico Gleirschera o 0,239. Piąte miejsce, ze stratą 0,383, zajął Włoch Dominik Fischnaller, który zdobył Puchar Świata.

Trojga został sklasyfikowany na przedostatniej, 26. pozycji, tracąc do zwycięzcy 4,346 s.