NHL: Hat-tricki Kiriłła Kaprizowa i Dylana Cozensa

NHL: Hat-tricki Kaprizowa i Cozensa

Rosjanin Kiriłł Kaprizow z Minnesota Wild zdobył trzy gole, w tym zwycięskiego w dogrywce, a jego zespół pokonał Columbus Blue Jackets 3:2. Hat-trickiem popisał się także Dylan Cozens, przyczyniając się do zwycięstwa Buffalo Sabres nad Washington Capitals 7:4.

W Saint Paul, gdzie swoje spotkania rozgrywa zespół Minnesota Wild, goście prowadzili 2:0 po dwóch tercjach, ale trzecia część gry należała już do gospodarzy. Kaprizow wpisał się na listę strzelców w 52. i 57. minucie, doprowadzając do wyrównania. Dokładnie 19,9 s przed końcem dogrywki Rosjanin wyróżnił się jeszcze raz, choć w tej ostatniej akcji nie mniej ważna była asysta Calena Addisona.

Kaprizow ma już w tym sezonie 37 goli i jest piąty w klasyfikacji strzelców. Prowadzi Connor McDavid z Edmonton Oilers - 48.

Cozens hat-trickiem popisał się po raz pierwszy w karierze, a w niedzielnym spotkaniu w Buffalo miał jeszcze asystę i łącznie zdobył cztery punkty, co także nie udało mu się nigdy wcześniej. Jedną z bramek dla Sabres zdobył Tage Thompson, który powiększył dorobek do 40 trafień i w ligowej klasyfikacji strzelców jest trzeci.

W starciu Seattle Kraken z Toronto Maple Leafs w USA nietypowy rekord pobił Mark Giordano, który... zablokował największą liczbę strzałów w lidze NHL (statystyka dokumentowana jest od 2005 roku). Kanadyjski hokeista gospodarzy dokonał tego w niedzielę dwukrotnie, a w całej karierze - 2046 razy. Dotychczas dzielił rekord z Krisem Russellem.

Bohaterem spotkania byli jednak zawodnicy rywali Auston Matthews, który zdobył twie bramki, oraz autor trzech asyst Mitchell Marner