Polscy kibice najlepsi w Europie! Nie mieli sobie równych

Nie milkną echa rozegranego w miniony weekend turnieju finałowego Tauron Pucharu Polski. Jak zauważono na Twitterze - w Krakowie odnotowano najwyższą frekwencję spośród finałów wszystkich krajowych pucharów rozegranych ostatnio na Starym Kontynencie.

Przypomnijmy, że Puchar Polski po raz czwarty z rzędu, a dziesiąty w historii klubu, zdobyła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W finale kędzierzynianie po fascynującym spotkaniu pokonali Jastrzębski Węgiel. Na zawodnikach biorących udział w turnieju szczególne wrażenie zrobiła atmosfera panująca w krakowskiej Tauron Arenie.

Oficjalna frekwencja podana przez organizatorów wydarzenia wyniosła 11 815 widzów. Taki wynik sprawia, że polscy kibice po raz kolejny wyróżnili się na arenie międzynarodowej.

W ostatnich dniach rozegrane zostały finały krajowego pucharu m.in. w Niemczech, Włoszech czy też Belgii. W żadnym z tych państw frekwencja nie była wyższa od decydujących spotkań Tauron Pucharu Polski.

Najbliżej dogonienia polskich kibiców byli Włosi. Finałowe starcie Coppa Italia pomiędzy Gas Sales Bluenergy Piacenza a Itas Trentino obejrzało na żywo 10 781 fanów. Dobrą frekwencję odnotowano także w belgijskiej Antwerpii i niemieckim Mannheim. Pozostałe finały w hiszpańskiej Sorii, serbskim mieście Ub oraz czeskiej Kutnej Horze nie przyciągnęły na halę zbyt wielu kibiców.