Problemy byłego zawodnika Legii Warszawa! Popadł w wielomilionowe długi

Piłka nożna
Problemy byłego zawodnika Legii Warszawa! Popadł w wielomilionowe długi
fot. Cyfrasport
Adam Hlousek

Adam Hlousek, były obrońca Legii Warszawa, ma bardzo duże problemy finansowe - informuje "Przegląd Sportowy". Czech ma wielomilionowe długi i chce ogłosić upadłość. Na liście wierzycieli 34-latka są m.in. jego byli koledzy z boiska.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", sprawa Hlouska już od wielu miesięcy była znana w środowisku. Z tego powodu z jego usług nie skorzystały dwa polskie kluby, którym Hlousek był oferowany zanim trafił do Bruk-Betu Termalici. W ostatnich dniach sprawa ujrzała światło dzienne, a było to spowodowane wypowiedzią na konferencji po meczu ze Spartą Praga Pavla Vrby, trenera FC Zlin, a więc zespołu, w którym obecnie gra Hlousek. Doświadczony szkoleniowiec przyznał, że nie wie gdzie znajduje się jego zawodnik, który prawdopodobnie ukrywa się z powodu swoich problemów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany szkoleniowiec nowym trenerem Korei Południowej 

 

- Nie wiem, gdzie jest Hlousek. Czy przebywa na zwolnieniu chorobowym, czy na plaży w Brazylii. Widziałem go tylko na początku swojej pracy. Od tamtej pory ktoś go szuka, ale ja nie jestem tą osobą. Tą drogą go pozdrawiam - powiedział Vrba, który w drużynie FC Zlin pracuje od grudnia ubiegłego roku.

 

Hlousek złożył w sądzie w Hradcu Kralove wniosek o upadłość. Zgodnie z obowiązującym prawem, składający taki wniosek dłużnik musi przedstawić informację o dochodach i deklarację spłaty części zobowiązań - zwykle jest to 30 procent. Sąd wezwał Hlouska do uzupełnienia wniosku. W przedstawionych przez Hlouska dokumentach jest pełna lista jego wierzycieli z podziałem na osoby prawne i fizyczne.

 

Na tej liście są jego byli koledzy z Legii Warszawa - Tomas Necid i Kasper Hamalainen. Pierwszemu Hlousek jest winny 332 tys. koron czeskich, a więc 66 tys. złotych, drugiemu 224 tys. euro. 7,6 milionów koron, a więc 1,5 miliona złotych musi zapłacić Ondrejowi Celustce. Od Michala Bezpalca, z którym grał w Bruk-Becie Termalice Niecieczy, pożyczył 46 tys. koron, czyli 9 tysięcy złotych. Czeski lewy obrońca ma nieuregulowane zobowiązania wobec czterech polskich banków, jednego niemieckiego, ZUS-u, czy Urzędu Skarbowego w Tarnowie. Według doniesień czeskiego portalu iROZHLAS.cz, Hlousek jest zadłużony na ok. 20 milionów koron czeskich. Jest to równowartość ok. czterech milionów złotych.

 

Hlousek na polskich boiskach występował w barwach Legii Warszawa i Bruk-Betu Termalici. Piłkarzem tego pierwszego zespołu był w latach 2016-2019, w tym drugim klubie grał jesienią 2021 roku. Z Legią Warszawa trzykrotnie wygrywał mistrzostwo Polski. W 2016 roku grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie