Nowy trener reprezentacji siatkarek! Włoch poprowadzi Polki w kwalifikacjach olimpijskich

Inne
Nowy trener reprezentacji siatkarek! Włoch poprowadzi Polki w kwalifikacjach olimpijskich
fot. PZPS
Andrea Raffaelli został wybrany trenerem reprezentacji Polski kobiet w siatkówce plażowej.

Andrea Raffaelli został wybrany trenerem reprezentacji Polski kobiet w siatkówce plażowej. Celem 54-letniego szkoleniowca będzie walka z polskimi parami o kwalifikacje na igrzyska Paryż 2024. Raffaelli jako zawodnik wystąpił na IO w Sydney; był również trenerem m.in. włoskiej kadry siatkarek plażowych.

Andrea Raffaelli, swoją siatkarską karierę zaczynał w hali, ale największe sukcesy odnosił na plaży, m.in. reprezentując Włochy w parze z Maurizio Pimponim na igrzyskach olimpijskich w Sydney, gdzie zajął 10. miejsce. W swojej karierze wystąpił w 140 międzynarodowych turniejach i wywalczył mistrzostwo Włoch. Po zakończeniu zawodniczej kariery został trenerem. W ostatnich latach prowadził włoski duetu Adrian Carambula/Enrico Rossi, którzy pod opieką Raffaeliego wywalczyli kwalifikację na igrzyska w Tokio. Wcześniej był trenerem włoskiej reprezentacji kobiet w siatkówce plażowej oraz włoskich par zarówno kobiecych, jak i męskich.

 

Zobacz także: Legendarny siatkarz nie wróci do reprezentacji? Wymowne słowa po rozmowie z trenerem

 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem trenerem reprezentacji Polski. To dla mnie bardzo wiele znaczy i jest to dla nas wszystkich wielka szansa - powiedział Andrea Raffaelli.

 

– Pracowałem zarówno z siatkarkami jak i siatkarzami plażowymi. Każdy zespół to inna historia, styl i droga, jaką osiąga się swoje cele. Dlatego uważam, że jak najszybciej musimy zrozumieć drogę, jaką my możemy zrealizować nasze. Priorytetem jest oczywiście zakwalifikowanie polskich par na igrzyska olimpijskie. Fakt, że przed nami długi sezon z wieloma turniejami, działa na naszą korzyść, ponieważ chcemy i potrzebujemy dużo grać. Przygotujemy formę tak, aby zaprezentować się, jak najlepiej podczas największych imprez. Jestem pewien, że mamy szansę na bardzo dobry występ podczas mistrzostw Europy. Przed nami intensywny czas. Oczywiście, zaczniemy od grania w turniejach Beach Pro Tour Challenge, ale wykorzystamy też szanse, aby kwalifikować się do turniejów Elite. Jestem pewien, że szybko będziemy w stanie poprawić miejsca w rankingu, a to pomoże nam w realizacji naszych celów. Meksyk będzie naszym pierwszym turniejem i w zależności od wyników będziemy układać kolejne starty – zapowiedział nowy trener reprezentacji Polski kobiet w siatkówce plażowej.

 

Turniej Beach Pro Tour Challenge w meksykańskim La Paz odbędzie się w dniach 16-19 marca. Obecnie nasze zawodniczki pod okiem trenera Raffaelliego trenują na Teneryfie.

 

– Jednym z naszych głównych zadań w ostatnim czasie było wyselekcjonowanie kandydatury na trenera kadry Polski kobiet w siatkówce plażowej. Uważam, że udało nam się znaleźć właściwą osobę, która z każdym spotkaniem i z każdą rozmową jeszcze bardziej zyskuje uznanie. Trener Raffaelli wyraził gotowość do pracy z grupą naszych seniorek, z którą chce wywalczyć awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jesteśmy zadowoleni, że ta kwestia jest już domknięta i możemy przystąpić do realizacji planów szkolenia, zgrupowań i wyjazdów na turnieje, czyli całego kalendarza wydarzeń sportowych, który jest przypisany do tej kadry. Cieszymy się, że możemy powitać na pokładzie głowę projektu: Kadra Plażowa Kobiet – powiedział Krzysztof Felczak, dyrektor Pionu Szkolenia PZPS.

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie