Tauron Liga: Siatkarki #VolleyWrocław wygrały w Opolu

Siatkarki UNI Opole Anastasiya Kraiduba oraz Dominika Witowska i Julia Szczurowska z #VolleyWrocław podczas meczu Tauron Ligi.

Siatkarki UNI Opole przegrały z #VolleyWrocław 1:3 w spotkaniu otwierającym 18. kolejkę Tauron Ligi. Gospodynie udanie rozpoczęły to starcie, wygrały pierwszą odsłonę, później jednak oddały inicjatywę rywalkom. W czwartym secie miały szansę na przedłużenie rywalizacji, ale wrocławianki wygrały i wywalczyły komplet punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie (8:4), które długo utrzymywały wyraźną przewagę (13:9, 17:12). Siatkarki #VolleyWrocław ruszyły w pogoń i w końcówce odrobiły straty – po ataku Julii Szczurowskiej było 21:21. Kluczowe akcje wygrały jednak siatkarki UNI. W końcówce skutecznie prezentowała się Marta Orzyłowska, a jej szczęśliwe przebicie ustaliło wynik na 25:22.

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę uzyskały wrocławianki (7:10). W ekipie z Opola znacznie spadła skuteczność w ataku. Przyjezdne dobrze prezentowały się w polu serwisowym, pewnie punktowały rywalki w ataku i powiększały przewagę (9:16, 12:22). W ostatniej akcji seta skutecznym atakiem popisała się Anna Bączyńska (16:25).

Set numer trzy od początku toczył się pod dyktando drużyny #VolleyWrocław (1:5). Z akcji na akcję przewaga przyjezdnych rosła; w środkowej części tej partii, po ataku Bączyńskiej, wynosiła już dziesięć oczek (7:17). Opolanki niewiele były w stanie zdziałać i końcówka również toczyła się pod dyktando ekipy trenera Michala Maska, która zamknęła seta punktowym blokiem (13:25).

Po klęsce w trzeciej partii, gospodynie długo nie były w stanie wrócić do dobrej gry w kolejnym secie. Wrocławianki od początku nadawały ton wydarzeniom na parkiecie (3:7), a w środkowej części miały już wyraźną zaliczkę (11:18). Opolanki zerwały się jednak do walki i przewaga ekipy z Wrocławia błyskawicznie stopniała. Po ataku Kingi Stronias siatkarki UNI złapały kontakt (19:20), a punkt Anastasii Kraiduby oznaczał odrobienie strat (22:22). Kluczowe akcje padły jednak łupem przyjezdnych, które po skutecznym ataku Bączyńskiej mogły świętować zwycięstwo (23:25).

Skrót meczu UNI Opole - #VolleyWrocław:

Najwięcej punktów: Anastasiya Kraiduba (16), Lana Conceicao (10), Vivian Pellegrino (10) – UNI Opole; Julia Szczurowska (19), Regiane Bidias (16), Anna Bączyńska (15), Dominika Witowska (14) –#VolleyWrocław. MVP: Dominika Witowska (11/18 = 61% skuteczności w ataku + 3 bloki).

UNI Opole – #VolleyWrocław 1:3 (25:22, 16:25, 13:25, 23:25)

UNI: Pola Janicka, Anastasiya Kraiduba, Vivian Pellegrino, Oliwia Sieradzka, Lana Conceicao, Marta Orzyłowska – Adriana Adamek (libero) oraz Gabriela Makarowska-Kulej, Kinga Stronias, Amelia Senica, Izabela Bałucka, Natalia Kecher . Trener: Nicola Vettori.
#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witkowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) oraz Adrianna Szady, Barbara Cembrzyńska. Trener: Michal Masek.