EBL: Trefl Sopot nie dał rady PGE Spójni Stargard

EBL: Trefl nie dał rady Spójni

PGE Spójnia Stargard pokonała niedawnych zdobywców Suzuki Pucharu Polski, Trefl Sopot 77:66 w jedynym sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Prym w grze swoich zespołów wiedli Courtney Fortson i Courtney Fortson.

Wyrównany początek spotkania układał się bardziej po myśli Trefla, który dzięki Rolandsowi Freimanisowi i Garrettowi Nevelsowi miał małą przewagę. Później inicjatywę przejęli jednak gospodarze - było to możliwe dzięki kolejnym zagraniom Courtneya Fortsona i Ajdina Penavy. Starał się to zmieniać jeszcze ponownie Nevels, ale dzięki akcji Penavy po 10 minutach był remis - po 19. Obie ekipy w drugiej kwarcie również nie zachwycały rewelacyjną ofensywą, ale kibice oglądali dość wyrównane spotkanie. Dopiero po trójce w kontrze Michała Kolendy goście mieli cztery punkty przewagi. Sprawy w swoje ręce brał jednak Fortson - po jego trójce stargardzianie ponownie byli lepsi! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:32.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Sebastiana Machowskiego po rzucie Courtneya Fortsona był już lepszy o osiem punktów, ale serią… 8:0 odpowiedzieli gości i dzięki trójce Camerona Wellsa był już remis! PGE Spójnia szybko reagowała - siedmioma punktami z rzędu - i ponownie kontrolowała sytuację. Trójkami wymienili się jeszcze Nevels i Kikowski, a po 30 minutach było 55:50. W kolejnej części gry po małej serii 7:0 i rzutach wolnych Brody’ego Clarke’a różnica na korzyść stargardzian wzrosła do 13 punktów. Na to zespół trenera Żana Tabaka nie był już w stanie zareagować. PGE Spójnia grała swoje już do końca i ostatecznie zwyciężyła pewnie - 77:66.

Najlepszym graczem gospodarzy był Courtney Fortson z 20 punktami, 10 asystami i 8 zbiórkami. Courtney Fortson zdobył dla gości 14 punktów, 11 zbiórek i 4 asysty.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 77:66 (19:19, 18:13, 18:18, 22:16)

PGE Spójnia Stargard: Courtney Fortson 20, Ajdin Penava 13, Paweł Kikowski 13, Brody Clarke 11, Barret Benson 10, Adam Brenk 4, Karol Gruszecki 4, Dominik Grudziński 2, Tomasz Śnieg 0.

Trefl Sopot: Cameron Wells 17, Garrett Nevels 14, Ivica Radic 10, Michał Kolenda 7, Wesley Gordon 6, Jarosław Zyskowski 5, Jean Salumu 3, Rolands Freimanis 2, Błażej Kulikowski 2, Andrzej Pluta 0.