PŚ w biathlonie: Marte Olsbu Roeiseland ponownie zwycięska

Marte Olsbu Roeiseland

Triumfatorka piątkowego sprintu w Novym Mescie Marte Olsbu Roeiseland wygrała w Czechach także sobotni bieg na dochodzenie na 10 km. Norweska biathlonistka odniosła 17. zwycięstwo w Pucharze Świata. Najlepsza z Polek Anna Mąka była 43.

32-letnia Olsbu Roeiseland, która ma w dorobku 13 złotych medali mistrzostw świata i jest pod tym względem najlepszą biathlonistką w historii, musiała do ostatnich metrów walczyć o zwycięstwo z inną Norweżką Ingrid Landmark Tandrevold. Ostatecznie miała nad rodaczką 2,2 s przewagi. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Anais Chevalier-Bouchet - 15,3 s straty.

Mąka, która ruszała z 39. pozycji wywalczonej w sprincie, spadła o cztery lokaty (strata 4.14,0). Jeszcze dalsze pozycje zajęły Natalia Sidorowicz (52. - 5.08,0) i Joanna Jakieła (54. - 5.48,4).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi czwarta w sobotę Francuzka Julia Simon (893 pkt), przed Szwedką Elvirą Oeberg (735) i Włoszką Lisą Vittozzi (720).

W niedzielę, na zakończenie zmagań w Czechach, biathloniści powalczą w sztafecie mieszanej oraz w supermikście. Kolejna runda PŚ odbędzie się w szwedzkim Oestersund w dniach 9-12 marca.