Znakomity występ polskiego koszykarza. Pobił rekord

Aleksander Balcerowski

Aleksander Balcerowski uzyskał 12 punktów i rekordowe siedem zbiórek, a jego zespół CB Gran Canaria wygrał u siebie z Surne Bilbao Basket 94:71 w 21. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Inny reprezentant Polski A.J. Slaughter dodał dziewięć punktów dla gospodarzy.

22-letni Balcerowski utrzymuje wysoką formę ze spotkań drużyny narodowej w ostatnim okienku eliminacji ME 2021. W niedzielę przebywał na parkiecie 20 minut i trafił wszystkie sześć rzutów za dwa punkty, miał cztery zbiórki w obronie i trzy w ataku oraz dwa przechwyty, blok i stratę.

Z kolei 35-letni A.J. Slaughter w 16 minut trafił trzy z pięciu rzutów za trzy punkty, spudłował jedyny za dwa, miał także zbiórkę, asystę i dwie straty.

Najskuteczniejszy w Gran Canarii był Włoch Vitor Benite - 19 punktów. Balcerowski był drugim strzelcem, wraz z Argentyńczykiem Nicolasem Brussino i Amerykaninem Johnem Shurną.

W sobotę drużyna Baxi Manresa, dla której osiem punktów zdobył Adam Waczyński, wygrała 92:78 z Carlplus Fuenlabrada, a Casademont Saragossa (bez Marcela Ponitki na parkiecie) sensacyjnie pokonał Barcelonę 95:83.

W tabeli ligi ACB prowadzą Real Madryt (17-3) i FC Barcelona (17-4). Gran Canaria ma bilans 13-8 i zajmuje siódmą lokatę. Casademont (7-14) jest 14., a Baxi (4-16) jest klasyfikowany na przedostatniej, 17. pozycji.