18-latek z Zabrza zagra w Hiszpanii

Piłka ręczna
18-latek z Zabrza zagra w Hiszpanii
fot. PAP
18-letni wychowanek SPR Górnik Zabrze Jakub Sladkowski będzie grał w Hiszpanii.

18-letni wychowanek SPR Górnik Zabrze Jakub Sladkowski podpisał umowę w zespołem hiszpańskiej elity Bidasoa Irun. - Chce być dobrym piłkarzem ręcznym. To jego pomysł na życie i ma "papiery" na granie - powiedział PAP dyrektor zabrzan Dariusz Czernik.

Sladkowski gra w 2. ligowym SPR i w rozgrywkach juniorskich. W "dorosłym" Górniku (to dwa różne kluby) zadebiutował w poprzednim sezonie, rzucając dwa gole. Występuje na pozycji obrotowego.

 

- Chcieliśmy podpisać z nim teraz profesjonalny, wieloletni kontrakt. Złożyliśmy mu naprawdę dobrą ofertę. Wybrał Irun, gdzie dyrektorem sportowym jest jego idol Julen Aguinagalde (były obrotowy m.in. Vive Kielce - przyp. red.). Pojechał tam w styczniu na czterodniowe testy, został bardzo ciepło przyjęty, a po powrocie... zaczął się uczyć hiszpańskiego - dodał Czernik.

 

Młodego zawodnika w tym roku czeka egzamin maturalny. W Hiszpanii podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

 

- W poprzednim sezonie zagrał w jednym meczu Superligi, był wtedy do nas wypożyczony z SPR. Młodzi zawodnicy tego klubu są czesto zapraszani na treningi, trafiają też do pierwszej drużyny - wyjaśnił dyrektor.

 

Komplementował młodego obrotowego.

 

- Wie czego chce - być dobrym piłkarzem ręcznym. To nie jest jakaś chwilowa fanaberia, tylko sposób na życie. A ma +papiery+ na granie na pewno - zakończył Czernik.

 

W hiszpańskim klubie Sladkowski - młodzieżowy reprezentant Polski - spotka bramkarza seniorskiej kadry biało-czerwonych Jakuba Skrzyniarza, którzy przeniósł się do Irun z Górnika przed tym sezonem.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie