Porzucił pracę nauczyciela dla MMA. Stawia wszystko na jedną kartę

Sporty walki
Porzucił pracę nauczyciela dla MMA. Stawia wszystko na jedną kartę
fot. Polsat Sport

Przed Kamilem Wojciechowskim kolejne, ósme już starce w zawodowym MMA. Pochodzący z Rudy Śląskiej sportowiec zmierzy się z Joelem dos Santosem podczas gali FEN 45. Po drodze do miejsca, w którym aktualnie się znajduje, Polak podjął decyzję o radykalnej zmianie w swoim życiu.

Już 11 marca w Ząbkach znajdujących się tuż pod Warszawą odbędzie się gala FEN 45. To właśnie w jej trakcie Wojciechowski będzie miał okazję na wyśrubowanie swojego dotychczasowego, imponującego rekordu. Zawodnik w trakcie zawodowej kariery jeszcze nie przegrał. Na siedem starć zaledwie jedno z nich zakończone zostało werdyktem sędziowskim. Cztery pojedynki wygrał przez TKO, a pozostałe dwa za sprawą poddania rywali.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Wojciechowski podejmie brazylijskiego specjalistę od nokautów

 

W lutym, za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, sportowiec poinformował o dużej zmianie w swoim życiu. Porzucił swoją dotychczasową pracę - bycie nauczycielem wychowania fizycznego. Dotychczas łączył karierę sportową z zawodową, jednak teraz postanowił skupić się w pełni na rozwijaniu zarówno swoich umiejętności, jak i klubu, którego jest właścicielem.

 

- Myślę, że przede wszystkim chciałbym teraz tę karierę na pierwszym miejscu postawić, bo mam 34 lata w tym roku, więc chcę wykorzystać ten czas, który mi został i nie żałować tego w przyszłości - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Rywalem Polaka będzie pochodzący z Brazylii Dos Santos. Stoczył on dotychczas 24 profesjonalne walki, z których wygrał 16. Czy większe doświadczenie trzydziestolatka pozwoli mu pokonać Wojciechowskiego, czy jednak to Polak wyjdzie z oktagonu z ósmym zwycięstwem na swoim koncie?

 

 

Transmisja gali FEN 45 w sobotę w Polsat Sport Fight (godz. 19:00) i Super Polsacie (godz. 20:00).

MSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie