PŚ w biathlonie: Norweżki wygrały sztafetę w Oestersund. Francuzki najlepsze w klasyfikacji generalnej

Norweskie biathlonistki wygrały w szwedzkim Oestersund sztafetę 4x6 km zaliczaną do Pucharu Świata.

Norweskie biathlonistki wygrały w szwedzkim Oestersund sztafetę 4x6 km zaliczaną do Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęły Francuzki, które triumfowały w klasyfikacji generalnej. Niemki były trzecie. Polki przybiegły na 12. pozycji. Były to ostatnie drużynowe zawody kobiet w sezonie.

Norweżki z czołowej trójki najlepiej strzelały i miały tylko trzy doładowania. Kolejne na mecie ekipy Francji (strata 15,2 s) i Niemiec (27,2) musiały oddać po siedem dodatkowych strzałów.

Polki startowały w składzie: Joanna Jakieła, Anna Mąka, Natalia Sidorowicz i Kamila Żuk. Była szansa nawet na miejsce w czołowej dziesiątce, ale na ostatniej zmianie Żuk zaliczyła rundę karną. W sumie biało-czerwone miały 14 doładowań.

Słabo spisały się reprezentantki gospodarzy. Szwedki miały nawet szansę na końcowy triumf, ale zostały sklasyfikowane dopiero na piątym miejscu.

Końcową klasyfikację sztafet wygrały Francuzki - 345 pkt, przed Norweżkami (325) i Szwedkami (321). Polki sezon zakończyły na 15. miejscu (134 pkt).