Roglic wygrał szósty etap wyścigu Tirreno-Adriatico

Primoz Roglic

Utytułowany Primoz Roglic (Jumbo-Visma) po raz kolejny zaimponował formą w kolarskim wyścigu Tirreno-Adriatico. Słoweniec wygrał w sobotę szósty etap, ze startem i metą w Osimo (193 km). Lider klasyfikacji generalnej był najlepszy również w czwartek i piątek.

Meta sobotniego etapu usytuowana była na wąskich, brukowanych uliczkach w zabytkowej części Osimo. W decydującej rozgrywce liczyło się ośmiu kolarzy, a na finiszu, na niewielkim podjeździe, znów najlepszy okazał się Roglic.

33-letni Słoweniec - trzykrotny zwycięzca Vuelta a Espana (2019, 2020, 2021) - wyprzedził tuż przed metą Brytyjczyka Tao Geoghegana Harta (Ineos Grenadiers). Trzeci finiszował Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates).

Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), zajął 89. miejsce ze stratą ponad 17 minut.

Do mety dojechało łącznie 153 kolarzy.

Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) nie ukończył szóstego etapu, a Maciej Bodnar (TotalEnergies) w ogóle do niego nie przystąpił.

W klasyfikacji generalnej Roglic wyprzedza Almeidę o 18, a Geoghegana Harta o 23 sekundy. Kwiatkowski zajmuje 92. lokatę, ze stratą prawie godziny.

Impreza, nazywana "Wyścigiem Dwóch Mórz" i zaliczana do klasyfikacji UCI World Tour, zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w San Benedetto del Tronto.