PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Vetle Sjaastada Christiansena w biegu ze startu wspólnego

Vetle Sjaastad Christiansen

Norweski biathlonista Vetle Sjaastad Christiansen wygrał w Oestersund przedostatni w tym sezonie Pucharu Świata bieg ze startu wspólnego na 15 km i objął prowadzenie w klasyfikacji tej konkurencji. Drugi był jego rodak Johannes Dale, a trzeci Francuz Eric Perrot.

W konkurencji kończącej zmagania w Szwecji Christiansen jako jedyny ani razu nie spudłował i uzyskał 9,1 s przewagi nad Dalem i 12,3 s nad Perrotem. Biathloniści z miejsc 2-8 mieli po jednym niecelnym strzale.

21-letni Francuz stanął na podium indywidualnych zawodów PŚ po raz pierwszy w karierze. Dotychczas jego najlepszym wynikiem była szósta pozycja w biegu na 20 km, które zajął w... czwartek w Oestersund.

W Szwecji nie startowali z powodu choroby najlepsi w klasyfikacji generalnej Norwegowie Johannes Thingnes Boe - pewny już czwartej w karierze Kryształowej Kuli - oraz Sturla Holm Laegreid. Christiansen jest na trzeciej pozycji ze stratą 116 punktów do Laegreida.

Z kolei w klasyfikacji biegu ze startu wspólnego przed ostatnimi zawodami w tej konkurencji Christiansen ma 210 punktów i jest na czele. Za nim sklasyfikowani są Dale - 188 pkt i Laegreid - 163. Pierwszy dotychczas Johannes Thingnes Boe ma 150 pkt.

Polacy nie startowali.

Zakończenie sezonu PŚ nastąpi w przyszłym tygodniu na trasach w Holmenkollen pod Oslo.