WTA w Indian Wells: Aryna Sabalenka pierwszą półfinalistką

Aryna Sabalenka pokonała Amerykankę Coco Gauff 6:4, 6:0 w ćwierćfinale WTA 1000 w Indian Wells.

Białorusinka Aryna Sabalenka pokonała Amerykankę Coco Gauff 6:4, 6:0 w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Wiceliderka światowego rankingu jest pierwszą półfinalistką w kalifornijskich rozgrywkach.

Białorusinka, która na początku lutego zdobyła w Melbourne pierwszy tytuł wielkoszlemowy, w 1/8 finału pokonała również dobrze spisującą się w tym roku Czeszkę Barborę Krejcikovą 6:3, 2:6, 6:4.

Gauff natomiast także w trzech setach wygrała ze Szwedką Rebeccą Peterson 6:3, 1:6, 6:4.

Spotkanie rozpoczęło się od utraty gema serwisowego przez Amerykankę. Później między tenisistkami wywiązała się wyrównana walka, jednak przełamanie z początku seta wystarczyło Sabalence do zwycięstwa.

W drugiej partii Amerykanka poczynała sobie znacznie gorzej, w pierwszym gemie serwisowym nie wygrała ani jednego punktu i szybko została przełamana. Popełniała coraz więcej błędów i nie była w stanie zatrzymać mocno serwującej rywalki, która przełamała ją jeszcze dwukrotnie. Gauff nie wygrała w tej partii ani jednego gema.

Półfinałową rywalkę Sabalenki wyłoni starcie Greczynki Marii Sakkari z Czeszką Petrą Kvitovą.

W czwartek w ćwierćfinale w Indian Wells wystąpi Iga Świątek. Jej rywalką będzie Rumunka Sorana Cirstea.