EBL: King Szczecin wygrał w Słupsku

King Szczecin wygrał w Słupsku.

King Szczecin od drugiej kwarty kontrolował spotkanie Energa Basket Ligi w Słupsku i ostatecznie zwyciężył z Grupa Sierleccy Czarnymi 83:66.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Dopiero po późniejszych rzutach wolnych Jakuba Schenka gospodarze byli lepsi o trzy punkty. Szybko sytuację zmieniał jednak Filip Matczak. Ostatecznie jednak dzięki zagraniu Pawła Leończyka po 10 minutach był remis - po 16. W drugiej kwarcie po trójce Shavona Colemana Grupa Sierleccy Czarni mieli cztery punkty przewagi, ale serią 11:0 odpowiedzieli na to szczecinianie i po akcji Kacpra Borowskiego prowadzili siedmioma. Straty zmniejszali jeszcze DiLeo oraz Schenk, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:36.

Trzecią kwartę zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego rozpoczął od serii 7:0 i po trójce Tony’ego Meiera był już lepszy o dziewięć punktów. Dzięki późniejszym zagraniom Zaca Cuthbertsona i Filipa Matczaka różnica wzrosła aż do 16 punktów! Mimo niezłej postawy Pawła Leończyka, gospodarze nie byli w stanie odrabiać strat. Po indywidualnej akcji Matczaka po 30 minutach było 46:60. W trzeciej kwarcie prowadzenie Kinga wzrosło do nawet 22 punktów dzięki zagraniom Fayne’a i Cuthbertsona. Później jednak drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa zareagował serią 10:0 i po rzutach z dystansu Brae Iveya i Bartosza Jankowskiego traciła już tylko 12 punktów do rywali. Dzięki szybkim odpowiedziom Mazurczaka i Meiera przyjezdni ciągle kontrolowali jednak wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie King zwyciężył 83:66.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - King Szczecin 66:83 (16:16, 18:20, 12:24, 20:23)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Billy Ivey 18, Paweł Leończyk 12, Jakub Schenk 10, Bartosz Jankowski 7, David DiLeo 6, Jakub Musiał 6, De'quon Lake 4, Shavon Coleman 3, Michał Chyliński 0

King Szczecin: Zac Cuthbertson 18, Phil Fayne 17, Filip Matczak 12, Tony Meier 12, Andy Mazurczak 9, Kacper Borowski 7, Bryce Brown 6, Mateusz Kostrzewski 2, Maciej Żmudzki 0, Konrad Szymański 0, Aleksander Wiśniewski 0