PŚ w biegach narciarskich: Kerttu Niskanen najlepsza w Falun

Kerttu Niskanen

Fińska biegaczka Kerttu Niskanen wygrała w szwedzkim Falun bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Jedyna Polka Izabela Marcisz zajęła 36. miejsce.

34-letnia Niskanen, pod nieobecność kilku czołowych narciarek, była wymieniana w gronie faworytek. Wicemistrzyni olimpijska nie zawiodła, a trasa z licznymi wspinaczkami bardzo jej odpowiadała. Triumfatorka finiszowała w czasie 27.08,5.

Druga na mecie Niemka Katharina Hennig straciła 15,9 s. a trzecia Norweżka Anne Kjersti Kalvaa była gorsza o 22,3 s.

Jedyna Polka Izabela Marcisz zajęła 36. miejsce, tracąc 2.04,7.

W klasyfikacji generalnej (po 27 z 31 konkurencji) prowadzi Norweżka Tiril Udnes Weng - 1 796 punktów - która w piątek była 10. i straciła blisko minutę. Druga jest Amerykanka Jessie Diggins (1 673), a trzecia Niskanen (1 592).