Siatkarz Asseco Resovii wrócił do treningów! Czy pomoże drużynie w meczach play-off PlusLigi?

Siatkówka
Siatkarz Asseco Resovii wrócił do treningów! Czy pomoże drużynie w meczach play-off PlusLigi?
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Thibault Rossard wrócił do treningów.

Po raz ostatni zagrał 28 stycznia, w meczu PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarz Asseco Resovii Thibault Rossard przez kilka miesięcy zmagał się z bólem prawego kolana, który uniemożliwiał mu normalną grę. W ostatnim czasie wrócił do treningów. Czy zdoła pomóc drużynie z Rzeszowa w fazie play-off?

Pod koniec stycznia Thibault Rossard był już bardzo zmęczony ciągłą walką z silnym i uporczywym bólem kolana. Pojechał na trzy tygodnie do Francji, gdzie konsultował się ze specjalistami, aby poznać przyczynę tej dolegliwości. Stwierdzono u niego chondropatię, czyli zaburzenia dotyczące dotyczące chrząstki stawowej kolana.

 

Zobacz także: Trzy kolejki do końca fazy zasadniczej PlusLigi! Sytuacja w tabeli, co się może wydarzyć?

 

– Kilka dni temu wróciłem do Polski i w końcu mogłem wznowić prawie normalne treningi z Resovią – powiedział w rozmowie z L’Équipe.

 

Kontrakt 29-letniego siatkarza z Asseco Resovią nie zostanie przedłużony. Mimo problemów zdrowotnych, Rossard nie traci dobrego humoru. Chce pomóc drużynie w play-off i marzy o zdobyciu mistrzostwa Polski. Przyznał, że ambicji i motywacji mu nie brakuje.

 

Przyjmujący powiedział, że jest w kontakcie z selekcjonerem reprezentacji Francji Andreą Gianim. Grę w drużynie narodowej w nadchodzącym sezonie uzależnił jednak od stanu zdrowia.

 

– W tej chwili myślenie o dołączeniu do reprezentacji Francji jest skomplikowane. Regularnie kontaktuję się ze sztabem, ale jeśli już dołączę, to w pełni sił, aby wnieść coś do grupy, a nie stać na uboczu – zaznaczył.

 

 

Thibault Rossard wrócił do Asseco Resovii przed rozpoczęciem sezonu. Wcześniej grał w klubie z Rzeszowa w latach 2016–19. W obecnych rozgrywkach PlusLigi wystąpił w 15 meczach.

RM, Polsat Sport, lequipe.fr
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie