Johannes Thingnes Boe najlepszy w Oslo

Johannes Thingnes Boe wygrał w Oslo bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata. Drugi w sobotę był Francuz Quentin Fillon Maillet, a trzeci kolejny z Norwegów Sturla Holm Laegreid. Polacy nie startowali.

Zwycięzca miał jeden strzał niecelny. Bezbłędny na strzelnicy Fillon Maillet stracił 32,7 s. Laegreid z jedną rundą karną finiszował 49,1 s za rodakiem. Zawody ukończyło 57 biathlonistów.

Boe na trasę wyruszył z przewagą 24 s nad Szwedem Martinem Ponsiluomą. Trzeci ze startujących za Norwegiem, Niemiec Benedikt Doll tracił kolejne 5 s. To efekt wyników czwartkowego sprintu. Lider Pucharu Świata po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny, prezentując doskonałą formę biegową.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ już wcześniej zapewnił sobie Boe, który ma po 20 z 21 zawodów 1499 punktów. Kolejne miejsca zajmują jego rodacy: Laegreid - 1053 i Vetle Sjaastad Christiansen - 875.

Zakończenie sezonu zaplanowano na niedzielę na trasach Holmenkollen pod Oslo. Mężczyźni będą rywalizowali ze startu wspólnego na 15 km, a kobiety w tej samej specjalności powalczą na 12,5 km.