De Klassieker dla Feyenoordu! Gol Sebastiana Szymańskiego (WIDEO)

De Klassieker dla Feyenoordu! Gol Szymańskiego (WIDEO)

AFC Ajax przegrał przed własną publicznością z Feyenoordem 2:3 w meczu 26. kolejki Eredivisie. Jedną z bramek dla gości, którzy umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli, zdobył Sebastian Szymański.

Ajax tracił do niedzielnego rywala trzy punkty, więc z pewnością chciał za wszelką cenę wygrać De Klassieker. Spotkanie zaczęło się jednak fatalnie, bo w piątej minucie gola dla Feyenoordu strzelił Santiago Gimenez.

Mimo to pierwsza połowa zakończyła się dla gospodarzy bardzo szczęśliwie. Najpierw do wyrównania doprowadził Edson Alvarez, a gola na 2:1 strzelił Dusan Tadic.

Feyenoord się tym nie przejął i za sprawą Sebastiana Szymańskiego wyrównał tuż po przerwie. Polski zawodnik wykorzystał podanie Alirezy Jahanbakhsha i mocnym strzałem z pola karnego pokonał Geronimo Rulliego. Kiedy wydawało się, że podział punktów jest bardzo realny, to goście zadali ostateczny cios. Bramka Lutsharela Geertruidy zapewniło Feyenoordowi cenne trzy punkty.

AFC Ajax - Feyenoord Rotterdam 2:3 (2:1)
Bramki: Alvarez 17, Tadic 37 - Gimenez 5, Szymański 52, Geertruida 86.