Lazio górą w derbach Rzymu!

Lazio górą w derbach Rzymu

W niedzielnym spotkaniu Seria A zmierzyły się Lazio i AS Roma. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0

Po pierwszych 45 minutach na Stadio Olimpico w Rzymie był bezbramkowy remis. W pierwszej części spotkania Mattia Zaccagni strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza Romy, jednak Rui Patricio świetnie interweniował. Od 32 minuty Roma grała w "dziesiątkę". Drugą żółtą kartkę za faul na rywalu zobaczył Roger Ibanez i musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie spotkania dominowali gospodarze. Podanie Felipe Andersona wykorzystał Zaccagni i strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Patricio. Kilka minut później samobójczą bramkę strzelił obrońca Lazio Nicolo Casale, jednak wcześniej był spalony i anulowano gola. Derbowe starcie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Maurizio Sarriego 1:0.

Całe spotkanie w jedenastce Romy rozegrał Polak Nicola Zalewski.

Lazio awansowało na drugą pozycję w tabeli Serie A i ma dwa punkty przewagi nad trzecim Interem Mediolan.

Lazio - AS Roma 1:0 (0:0)

Bramki: Zaccagni 65