EBL: Zwycięstwo słupszczan przed własną publicznością

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali PGE Spójnię Stargard 68:51 w pierwszym czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie i dzięki trafieniom Davida DiLeo oraz Jakuba Schenka prowadzili 10:2. Atak stargardzian nie wyglądał najlepiej, a po trójce Schenka różnica wzrosła nawet do 11 punktów. Straty zmniejszali Courtney Fortson oraz Jordan Mathews, ale ostatecznie trafienie z dystansu Jakuba Musiała sprawiło, że po 10 minutach było 25:16. W drugiej kwarcie konstruowanie ofensywy przez PGE Spójnię nadal nie był na odpowiednim poziomie, a po zagraniu Mikołaja Witlińskiego różnica wynosiła już 12 punktów. Dopiero później goście powoli zaczęli odrabiać straty. Pomagali w tym przede wszystkim Fortson oraz Penava. Ostatecznie jednak po kolejnej akcji Schenka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:29.

Trzecia kwarta niewiele zmieniała - ekipa trenera Sebastiana Machowskiego nadal nie mogła przejść przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. W tej części meczu również oni nie potrafili tego wykorzystać, a kibice oglądali sporo strat i fauli. Po 30 minutach było 51:37. W kolejnej kwarcie drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Mikołaj Witliński Jakub Musiał robili swoje, a stargardzianie nie byli w stanie tego zatrzymać. Po rzutach wolnych Jakuba Schenka różnica wynosiła już 18 punktów! Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni wygrali 68:51.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jakub Schenk z 22 punktami i 3 asystami. Courtney Fortson zdobył dla gości 13 punktów i 3 asysty.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - PGE Spójnia Stargard 68:51 (25:16, 15:13, 11:8, 17:14).

Punkty:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Jakub Schenk 22, David DiLeo 16, Jakub Musiał 13, Mikołaj Witliński 5, Billy Ivey 4, Michał Chyliński 4, Bartosz Jankowski 2, Shavon Coleman 2, De quon Lake 0, Paweł Leończyk 0.

PGE Spójnia Stargard: Courtney Fortson 13, Ajdin Penava 10, Adam Brenk 9, Karol Gruszecki 5, Paweł Kikowski 5, Jordan Mathews 5, Barret Benson 4, Oliwer Korolczuk 0, Dominik Grudziński 0.