Polski siatkarz zostaje w ekipie lidera! To wokół niego będą budować skład

Siatkówka
Polski siatkarz zostaje w ekipie lidera! To wokół niego będą budować skład
fot. PAP
Rafał Sobański (po prawej, jeszcze w barwach MKS Będzin)

W czwartek rano Exact Systems Norwid Częstochowa podzielił się ze swoimi fanami radosną nowiną. W zespole spod Jasnej Góry w następnym sezonie dalej występować będzie kapitan Rafał Sobański. Częstochowianie po 26 seriach gier plasują się na pierwszym miejscu w rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

Sobański barw drużyny z województwa śląskiego broni od początku bieżącego sezonu. Z miejsca stał się jedną z najważniejszych postaci Norwida i walnie przyczynił się do zajmowanej przez swój klub pozycji lidera. Sześć statuetek MVP i 253 zdobyte punkty to dorobek, który zdecydowanie robi wrażenie. Wiemy już, że Sobański pozostanie w ekipie z Częstochowy na następną kampanię. Czy w sezonie 2023/2024 częstochowian zobaczymy już w PlusLidze?

 

ZOBACZ TAKŻE: Hit PlusLigi nie zawiódł! Jastrzębski Węgiel odwrócił losy spotkania z Resovią

 

- Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie będę mógł dalej reprezentować zespół Norwida. Bardzo wierzę, że uda nam się przywrócić PlusLigę w Częstochowie i chce być częścią tego projektu. Na pewno duży wpływ na moją decyzję miała świetna atmosfera jaka panuje w zespole i w klubie. Dziękuję kibicom i Klubowi za zaufanie, dam z siebie wszystko w kolejnym sezonie, aby się odwdzięczyć - powiedział 31-letni zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Pochodzący z Krotoszyna Sobański z powodzeniem może występować zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego. W swojej karierze grał wcześniej m.in. w Treflu Gdańsk, Ślepsku Suwałki, GKS Katowice i MKS Będzin.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie