Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak z awansem do fazy pucharowej

Siatkówka
Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak z awansem do fazy pucharowej
fot. FIVB
Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do fazy pucharowej

Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali dwa spotkania grupowe turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w meksykańskim Tepic i są już pewni gry w fazie pucharowej. O tym, czy uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału, zadecyduje ostatni mecz z Holendrami.

Polacy w pierwszym starciu w grupie D mierzyli się z meksykańskim duetem Juan Virgen/Miguel Sarabia. Pewnie wywiązali się z roli faworytów i triumfowali 2:0 (21:16, 21:14).

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Kantor i Maciej Rudol odpadli w 1/8 finału

 

Kolejnymi rywalami biało-czerwonych byli Chilijczycy Marco i Esteban Grimalt. Mimo że przeciwnicy są na dziewiątym miejscu w światowym rankingu, to Bryl i Łosiak całkowicie zdominowali ich w pierwszej partii, w której pozwolili im jedynie na ugranie ośmiu punktów. Drugi set pokazał jednak, że para z Chile nieprzypadkowo jest wśród dziesięciu najlepszych zespołów na świecie - Grimaltowie poprawili się w każdym elemencie i między duetami toczyła się wyrównana walka. Minimalnie lepsi w końcówce okazali się Polacy, którzy wygrali 2:0 (21:8, 21:18).

 

W ostatnim meczu grupowym Bryl i Łosiak zagrają z Holendrami Stefanem Boermansem i Yorickiem de Grootem, którzy także mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Triumfatorzy tego spotkania uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału, natomiast przegrani będą musieli zagrać w barażu. Spotkanie zaplanowano na noc z piątku na sobotę czasu polskiego.

 

Rozgrywki w Tepic zakończą się w niedzielę.

 

Turnieje elity są najwyżej punktowanymi imprezami cyklu Beach Pro Tour. W pierwszym z nich w tym sezonie, w lutym w Dausze, Bryl i Łosiak zajęli czwarte miejsce.

MSZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie