El. Euro 2024: Szwecja - Belgia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Jedno z najciekawiej zapowiadających się sobotnich spotkań w ramach kwalifikacji do Euro 2024 odbędzie się na Friends Arena, gdzie reprezentacja Szwecji podejmie Belgię. Relacja na żywo z meczu Szwecja - Belgia na Polsatsport.pl.

Dla gości będzie to pierwszy mecz w tym roku i zarazem pierwszy od grudniowego mundialu w Katarze. Wówczas "Czerwone Diabły" rozczarowały swoich fanów, zajmując dopiero trzecie miejsce w grupie. Okazją do rehabilitacji będą tegoroczne kwalifikacje oraz dobra postawa na Euro w Niemczech - pod warunkiem uzyskania awansu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Santos jak Nawałka. Skończyły się heheszki. Ma być poważnie

 

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie Belgia jest faworytem grupy F, w której znajdują się jeszcze Austria, Estonia, Azerbejdżan i piątkowy rywal - Szwecja. W opinii fachowców ekipa "Trzech Koron" to największy konkurent Belgów w walce o pierwsze miejsce. Między obiema reprezentacjami dojdzie do konfrontacji już w pierwszej kolejce.

 

Piłkarze ze Skandynawii nie grali na mundialu w Katarze, a na początku tego roku rozegrali dwa mecze towarzyskie - oba wygrane, odpowiednio z Finlandią 2:0 oraz Islandią 2:1.

 

Ostatni raz Szwecja rywalizowała z Belgią w czerwcu 2016 roku podczas pamiętnego dla Polaków turnieju Euro 2016 we Francji. Obie nacje spotkały się w grupie. Belgowie wygrali 1:0.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Szwecja - Belgia od godz. 20:45 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie