27. sekunda! Najszybciej stracony gol w historii reprezentacji Polski

Ladislav Krejci zdobył pierwszą bramkę w meczu Czechy - Polska.

Polska przegrała z Czechami 1:3 w meczu grupy E eliminacji Euro 2024. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił już w 27. sekundzie Ladislav Krejci II. Była to najszybciej stracona bramka w historii reprezentacji Polski.

To było najgorsze otwarcie meczu Polaków. Czesi już po trzech minutach prowadzili w Pradze 2:0. Pierwszy z tych goli zapisze się w kronikach reprezentacji Polski...

W 27. sekundzie Vladimir Coufal wyrzucił piłkę z autu w pole karne, a Ladislav Krejci II uprzedził polskich obrońców i strzałem głową otworzył wynik meczu.

Tak szybko polscy piłkarze nigdy wcześniej nie stracili bramki. To szósty gol stracony przez reprezentację Polski w pierwszej minucie meczu:

27. sekunda – Ladislav Krejci II (2023, Czechy – Polska 3:1)
30. sekunda – Frantisek Pelcner (1930, Polska – Czechosłowacja 0:4)
34. sekunda – Martin Jakubko (2007, Słowacja – Polska 2:2)
40. sekunda – Voitto Peltonen (1965, Finlandia – Polska 2:0)

40. sekunda – Dinca Schileru (1935, Rumunia – Polska 4:1)

45. sekunda – Milan Galić (1961, Polska – Jugosławia 1:1)

W obecnej dekadzie rekordem był gol z meczu Polska – Szwecja (2:3) podczas Euro 2020. Spotkanie rozegrano 23 czerwca 2021 roku w Petersburgu, a Emil Forsberg otworzył wynik w 82. sekundzie. Trafienie Szweda było też drugim najszybszym golem w historii ME.