Polska - Albania: Znamy sędziego meczu. Będzie to dla niego debiut

Piłka nożna
Polska - Albania: Znamy sędziego meczu. Będzie to dla niego debiut
fot. PAP/DPA
Slavko Vincić

Slavko Vincić będzie sędzią głównym rywalizacji Polska - Albania. Będzie to pierwsze spotkanie polskiej reprezentacji, które poprowadzi ten arbiter. W przeszłości miał okazję gwizdać w jednym meczu polskiej młodzieżówki do lat 21.

Asystentami Vincicia będą Tomaż Klancik i Andraż Kovacić. Sędzią technicznym będzie Rade Obrenović.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bożydar Iwanow: Spokoju! Tego nam wszystkim życzę 

 

Słoweniec jest sędzią międzynarodowym od 2010 roku. Będzie to jego debiut w roli arbitra meczu dorosłej reprezentacji Polski. Jedyny raz gwizdał dla Polaków w 2017 roku w spotkaniu Euro U21 Polska - Słowacja. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla "Biało -Czerwonych" zdobyli Łukasz Moneta i Dawid Kownacki.

 

Vincić sędziował też jeden mecz polskiego klubu. Miało to miejsce w 2019 roku, kiedy Legia Warszawa zagrała na wyjeździe z Rangers FC. Tamten mecz zakończył się porażką warszawian 0:1. Spowodowała ona, że Legia nie zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Europy. 

 

Słoweniec dwa razy gwizdał Albańczykom. Oba mecze zakończyły się ich porażką 0:2. Pierwsze obyło się w marcu 2017 roku z Włochami w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Drugie w eliminacjach EURO 2020 z Francją.

 

43-latek ma w swoim CV udział w dwóch wielkich turniejach: EURO 2020 i mistrzostwach świata 2022 roku. Na ostatnim mundialu był arbitrem dwóch spotkań. Jedno z nich odbyło się w grupie, gdzie grali Polacy. Było to starcie Argentyna - Arabia Saudyjska, które zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem Saudyjczyków 2:1.

 

Mecz Polska - Albania odbędzie się 27 marca na PGE Narodowym w Warszawie.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie