Kolejna drużyna odpadła z walki o play-off PlusLigi! Już tylko trzech chętnych na jedno miejsce

Ślepsk Malow Suwałki nie zagra w play off PlusLigi. Szansę na czołową ósemkę ma jeszcze m.in. PGE Skra Bełchatów.

W spotkaniu 29. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3. Taki wynik oznacza, że drużyna z Suwałk straciła szansę na grę w play-off. O jedno wolne miejsce w czołowej ósemce walczą jeszcze trzy drużyny: PSG Stal Nysa, PGE Skra Bełchatów oraz LUK Lublin.

W premierowej partii różnicę zrobiła zagrywka. Po wyrównanym początku, asy Miguela Tavaresa (6:8) i Michała Szalachy (8:13) pozwoliły zawiercianom zbudować przewagę, którą utrzymywali do końca seta. Kolejny punkt w tym elemencie dołożył Uros Kovacević (18:23), dając przyjezdnym spokój w końcówce. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Dawid Konarski (20:25).

Set numer dwa to efektowne otwarcie ekipy z Suwałk. Tym razem to gospodarze dobrze zaprezentowali się w polu serwisowym, a po asie Cezarego Sapińskiego prowadzili 7:1. Przewagę wypracowaną na początku utrzymywali na przestrzeni seta, choć w połowie tej partii, przy stanie 17:13, boisko z powodu urazu musiał opuścić Paweł Halaba. Gospodarze dobrze przyjmowali, co przekładało się na skuteczność w ataku. W końcówce wydawało się, że wygrają bardzo pewnie. Mieli piłkę setową przy stanie 24:20, gdy atakiem blok-aut popisał się Andreas Takvam. Goście zdołali jednak obronić się w trzech kolejnych akcjach, a ich serię przerwał dopiero skuteczny atak Bartosza Filipiaka (25:23).

W trzeciej odsłonie wyraźną przewagę mieli zawiercianie. Po wyrównanym początku (9:9), poszła seria gości przy zagrywce Konarskiego (9:15), która podcięła suwalczanom skrzydła. Gospodarze mieli problemy ze skończeniem ataków, w efekcie solidnie dysponowani rywale spokojnie utrzymywali punktowy dystans. Ostatni punkt dała im przestrzelona zagrywka rywali (17:25).

Suwalczanie stracili szansę na play-off i ochotę do walki. Czwarta partia to udane otwarcie gości (1:4), którzy w dalszej części seta pewnie prowadzili (8:13, 11:19) i zmierzali po komplet punktów. Końcówka meczu była mało efektowna, bo przyniosła serię błędów w polu zagrywki (17:25).

Skrót meczu Ślepsk - Aluron:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (18), Miran Kujundzić (14) – Ślepsk; Uros Kovacevic (23), Dawid Konarski (16), Michał Szalacha (11), Krzysztof Rejno (11) – Aluron. Goście skuteczniejsi w ataku (49% 59%), lepiej punktowali zagrywką (5–9) i blokiem (1–7). MVP: Miguel Tavares Rodrigues.

Ślepsk Malow Suwałki zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. W ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała. Po porażce z Aluron CMC Wartą nie ma już szansy na przeskoczenie w tabeli ósmej PSG Stali Nysa (43 punkty). Szansę na grę w play-off mają jeszcze PGE Skra Bełchatów oraz LUK Lublin.

Ślepsk: Andreas Takvam, Matias Sanchez, Miran Kujundzić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski, Adrian Buchowski, Dominik Depowski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Aluron: Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Krzysztof Rejno – Santago Danani (libero) oraz Patryk Łaba, Marcin Waliński. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki meczów 29. kolejki PlusLigi:

2023-03-23: Barkom Każany Lwów – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:18)
2023-03-25: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 17:25)
2023-03-25: Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-25: Cuprum Lubin – LUK Lublin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-26: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-26: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-26: Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-27: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).