New Jersey Devils kolejnym zespołem z awansem do play-off NHL

Hokeiści New Jersey Devils pokonali w sobotę Ottawę Senators 5:3 i jako trzeci zespół w lidze NHL zapewnili sobie awans do play off i udział w rywalizacji o Puchar Stanleya. Wcześniej dokonali tego Boston Bruins i Carolina Hurricanes.

Mecz w Newark był bardzo zacięty. Po dwóch tercjach był remis 3:3, a szala na korzyść gospodarzy przechyliła się na początku trzeciej, gdy do bramki Senators trafił Dougie Hamilton. W ostatniej minucie wynik ustalił Tomas Tatar. Jednego z goli zdobył Jack Hughes i było to jego 40. trafienie w obecnych rozgrywkach. Poprzednio takim dorobkiem w Devils mógł się pochwalić Zach Parise w sezonie 2008/09.

W meczu na szczycie Atlantic Division mający najlepszy bilans w całej lidze Bruins pokonali u siebie Tampa Bay Lightning 2:1. Dzięki temu zapewnili już sobie pierwsze miejsce w tej dywizji na koniec sezonu zasadniczego.

Gospodarze odnieśli szóste kolejne zwycięstwo, chociaż nie przyszło im ono łatwo. Rozstrzygającą bramkę zdobył w drugiej tercji Garnet Hathaway