Poważna kontuzja reprezentanta Polski! Kuriozalne okoliczności

Filip Koperski

Reprezentacja Polski do lat 19 awansowała na mistrzostwa Europy. Stało się to dzięki zwycięstwu w turnieju w ramach drugiej rundy eliminacji. Sukces został jednak okupiony poważną kontuzją piłkarza, który znany jest z występów w PKO BP Ekstraklasie - Filipa Koperskiego.

Druga runda eliminacji odbyła się na boiskach Małopolski. Polska mierzyła się w niej z Izraelem, Łotwą i Serbią. Bardzo pechowy dla jednego z polskich piłkarzy był mecz z Izraelem. Chodzi o Filipa Koperskiego, zawodnika grającego na co dzień w Lechii Gdańsk. W dziesiątej minucie otworzył wynik spotkania. Podczas celebrowania bramki... zerwał więzadło krzyżowe i czekać go teraz będzie dłuższa przerwa w grze - poinformowała oficjalna strona gdańskiego zespołu.

Filip Koperski urodził się 24 lutego 2004 roku. Jest piłkarzem, który zagrał już łącznie 14 meczów w Ekstraklasie. Debiutował w niej w kwietniu 2021 roku w starciu z Lechem Poznań. W tym sezonie wystąpił łącznie w siedmiu meczach w tych rozgrywkach. Na swoim koncie ma jednego gola. Było to trafienie bardzo ważne, bo w lutym 2022 roku dał gdańszczanom zwycięstwo w ligowym starciu z Lechem Poznań (1:0).

Reprezentacja Polski po raz trzeci awansowała na mistrzostwa Europy do lat 19. Ostatni raz Biało-Czerwoni brali udział w tej imprezie w 2006 roku, kiedy byli jej gospodarzem. Podczas eliminacyjnego turnieju w Polsce zremisowali 1:1 z Izraelem i 2:2 z Serbią, a także wygrali 3:0 z Łotwą. W grupie wyprzedzili Izrael, a więc zespół, który podczas zeszłorocznego EURO w tej kategorii wiekowej awansował do wielkiego finału, gdzie przegrał z Anglią.

Tegoroczne mistrzostwa Europy do lat 19 odbędą się w dniach 3-16 lipca na Malcie.