Francuski lekkoatleta wraca do wyczynowego sportu

Inne
Francuski lekkoatleta wraca do wyczynowego sportu
fot. PAP
Teddy Tamgho

Francuski lekkoatleta Teddy Tamgho, mistrz świata w trójskoku z 2013 roku, wraca do wyczynowego sportu po czteroletniej przerwie. Zamierza wystartować w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

"Najwyższy czas przygotować się do igrzysk Paryż 2024. Trenowałem, obserwowałem, analizowałem i testując siebie przez jakiś czas, zrozumiałem, że nogi są nadal gotowe, gotowe do dalekich skoków, gotowe zdobyć TEN medal" - napisał w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Angielscy kibice skarżą się na włoską policję. "Popędzano nas pałkami"

 

Tamgho, syn imigrantów z Kamerunu, był mistrzem świata juniorów w 2008 roku, dwa lata później został halowym mistrzem świata, a w 2013 roku wywalczył złoty medal mistrzostw świata na otwartym stadionie w Moskwie, gdzie osiągnął 18,04 m, przekraczając jako trzeci w historii zawodnik granicę 18 metrów.

 

Później jego karierę przerwały kontuzje i zawieszenia z powodu unikania kontroli antydopingowych. W 2019 roku oficjalnie ją zakończył, poświęcając się pracy trenerskiej. Jego wychowankiem jest brązowy medalista olimpijski z Tokio i rekordzista świata w hali (18,07 m) - Hugues-Fabrice Zango z Burkina Faso. Halowy rekord odebrał w 2021 roku... swojemu szkoleniowcowi, który w 2011 uzyskał 17,92 m. 

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie