Kapitalny konkurs w Planicy! Kosmiczne loty Polaków!

Zimowe
Kapitalny konkurs w Planicy! Kosmiczne loty Polaków!
fot. PAP
Piotr Żyła skoczył w drugiej serii aż 241,5 metra

To było kapitalne zwieńczenie całego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni w słoweńskiej Planicy kibice byli świadkami znakomitych skoków, również z udziałem reprezentantów Polski. Najlepszy w ostatnim konkursie cyklu okazał się Timi Zajc, który wyprzedził Anze Laniska i Stefana Krafta.

Pierwsza seria nie była najlepsza w wykonaniu naszych reprezentantów. Najwyżej uplasował się Aleksander Zniszczoł, który zajął 14. miejsce. Cztery lokaty niżej znalazł się Kamil Stoch - ex aequo z Piotrem Żyłą, natomiast na 25. pozycji był Paweł Wąsek. Liderem został Anze Lanisek przed Domenem Prevcem i Stefanem Kraftem.

 

Prawdziwe emocje nastąpiły w drugiej serii. Świetne warunki do skakania sprawiły, że kibice co chwila mogli pasjonować się pięknymi lotami - również Polaków.

 

Z grona naszych skoczków tylko Paweł Wąsek nie mógł zaliczyć swojego występu do udanych. W drugiej serii nie doleciał nawet do dwusetnego metra, uzyskując wynik 198,5 metra.

 

Pozostali reprezentanci Biało-Czerwonych spisali się bardzo dobrze. Stoch nie tylko skoczył 231,5 metra, ale uzyskał od sędziów cztery maksymalne noty - 20!

 

Chwilę później jeszcze lepiej zaprezentował się Żyła, który skoczył 241,5 metra! Uzyskał tym samym jeden z najdłuższych lotów w konkursie. To jednak nie dało mu pierwszego miejsca, ponieważ przegrał z triumfatorem tegorocznego Pucharu Świata - Halvorem Egnerem Granerudem. Norweg wylądował na 237 metrze.

 

Zadowolony ze swojego występu może być Zniszczoł, który w swoim drugim skoku uzyskał 235,5 metra, tym samym bijąc swój rekord życiowy.

 

Niestety, mimo świetnych wyników Polaków w drugiej serii, nie liczyli się w walce o czołowe lokaty ze względu na słabsze rezultaty w pierwszej odsłonie konkursu.

 

Batalia o zwycięstwo była bardzo zacięta, a kibice gospodarzy liczyli na triumf któregoś ze swoich rodaków. Najlepszy okazał się Anze Lanisek, który skoczył najdalej ze wszystkich - 242 metry! Co ciekawe, tak wyśmienity skok nie wystarczył do pierwszej lokaty, którą zajął jego rodak - Timi Zajc. Ten wygrał zaledwie o 0,1 punktu! Podium uzupełnił Stefan Kraft.

 

W pierwszej szóstce konkursu znalazło się aż czterech Słoweńców oraz dwóch Austriaków.

 

Najwyżej z Polaków był Żyła, który skończył zmagania na 14. lokacie. Pozycję niżej uplasował się Stoch, a Zniszczoł był 18. Wąsek znalazł się na 28. miejscu.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: USA - Kazachstan. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie