Piękne gesty skoczków w Planicy! Zrobili to dla rodziny Kubackich

Zimowe
Piękne gesty skoczków w Planicy! Zrobili to dla rodziny Kubackich
fot. PAP
Piękny gest skoczków w Planicy

Po raz kolejny środowisko skoczków narciarskich zjednoczyło się, by okazać swoje wsparcie rodzinie Kubackich. Najlepsi zawodnicy niedzielnego konkursu w Planicy zdecydowali się na wspaniałe gesty, które skierowane były w stronę Dawida Kubackiego i jego żony Marty.

Podczas wieńczącej sezon 2022/2023 rywalizacji w Planicy najlepszy okazał się Timi Zajc. Młody Słoweniec o 0,1 pkt wyprzedził swojego rodaka Anze Laniska. Podium uzupełnił zwycięzca Małej Kryształowej Kuli - Austriak Stefan Kraft. W trakcie ceremonii, która miała miejsce po zakończonym konkursie, zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że nie zapominają o polskim skoczku i jego chorej partnerce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wzruszający apel Thurnbichlera do rodziny Kubackich (WIDEO)

 

Zajc, Lanisek i Kraft wspólnie trzymali biały baner z napisem "Dawid, powodzenia dla Twojej rodziny". Dookoła umieszczone zostały także czterolistne koniczynki, które jak powszechnie wiadomo są symbolem szczęścia i życiowego powodzenia. To kolejny wzruszający gest ze strony środowiska skoczków narciarskich.

 

Jeszcze większą inicjatywą wykazał się sam Lanisek, który rzutem na taśmę wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słoweniec zakończył zimę na trzecim miejscu, właśnie kosztem Polaka. Podczas części oficjalnej, która zamykała cały sezon, Lanisek trzymał ze sobą podobiznę reprezentanta Polski, tym samym sugerując, że gdyby nie jego absencja, to on z pewnością stałby na tym podium.

 

Przypomnijmy, że Kubacki wycofał się z ostatnich konkursów Pucharu Świata ze względu na poważne problemy zdrowotne swojej żony Marty, która trafiła do szpitala. Jej stan, jak poinformował przed kilkoma dniami zawodnik, jest jednak stabilny.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie