Mariusz Wlazły ogłosił zakończenie kariery. "Jestem spełnionym sportowcem"

Siatkówka

Mariusz Wlazły ogłosił, że bieżący sezon będzie dla niego ostatnim w zawodniczej karierze. Dziewięciokrotny mistrz Polski zostaje jednak przy siatkówce i dołączy do sztabu Trefla Gdańsk.

Wlazły przez lwią część seniorskiej kariery grał w PGE Skrze Bełchatów, z którą zdobył swoje wszystkie złota mistrzostw Polski. W 2015 roku trafił na krótko do Al-Arabi Ad-Dauha, skąd wrócił do Bełchatowa, gdzie grał aż do 2020 roku. Ostatnie trzy lata spędził w Treflu Gdańsk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mariusz Wlazły zostaje w Treflu Gdańsk! Wiadomo, co będzie robił po zakończeniu kariery

 

- Nadszedł czas na zakończenie kariery. Myślę, że ta 20-letnia przygoda była bogata w różne sytuacje, doświadczenia i emocje. Będą to dla mnie niezapomniane chwile, natomiast każda przygoda musi się skończyć. Przychodzi ten moment, że trzeba się zająć innym sposobem na życie, przetransferować swoją aktywność na inną przestrzeń. Jestem spełnionym sportowcem, choć niektóre marzenia na pewno nie zostały osiągnięte. Przygotowywałem się do tej decyzji, wiedziałem, kiedy może to nastąpić i poczyniłem odpowiednią pracę, żeby przejść to bardzo łagodnie - powiedział Wlazły.

 

Złoty medalista mistrzostw świata z 2014 roku podkreślił, że zostanie przy siatkówce. Od przyszłego sezonu będzie członkiem sztabu szkoleniowego Trefla Gdańsk.

 

- Jestem bardzo podekscytowany następnym sezonem. Nazwa mojego stanowiska była największym problemem, ale wspólnie uznaliśmy, że najlepiej moją funkcję będzie oddawała nazwa "koordynator przygotowania psychologicznego". Pragnę tutaj podkreślić, że nie jestem psychologiem, nie oddziałuję na zawodników psychologicznie, natomiast organizuję przestrzeń pracy między zespołem a psychologiem - zaznaczył Mariusz Wlazły.

 

Słynny siatkarz występował w swej karierze głównie na pozycji atakującego, grał też czasami na przyjęciu. To jeden z najlepszych zawodników w historii PlusLigi. Jest liderem rankingów MVP (74 statuetki), najlepiej punktujących (7589), zagrywających (802 asy) i atakujących (6076). Z bełchatowską drużyną dziewięć tytułów mistrza Polski, siedem Pucharów Polski i cztery Superpuchary. Zdobywał medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

 

 

 

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie