Trzy dogrywki we wtorkowych meczach NHL. 100 punktów MacKinnona

Nathan MacKinnon zdobył 100 punktów w sezonie zasadniczym

W trzech z 11 wtorkowych meczów hokejowej ligi NHL doszło do dogrywki. Carolina Hurricanes pokonali Ottawa Senators 3:2, Nashville Predators Vegas Golden Knights też 3:2, a San Jose Sharks ulegli Colorado Avalanche 3:4. Nathan MacKinnon zdobył setny punkt w sezonie zasadniczym.

Hurricanes doskonale rozpoczęli spotkanie i już w pierwszej tercji prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Jesperi Kotkaniemi i Brady Skjei. Senators wyrównali w trzeciej tercji. Bramki dla gości zdobyli Claude Giroux i Brady Tkachuk. W dogrywce decydujący cios zadał Alex DeBrincat, dzięki czemu gospodarze wygrali 3:2. Hurricanes odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i są wiceliderami Konferencji Wschodniej.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Nashville Predators z Vegas Golden Knights. W pierwszej tercji skuteczny okazał się napastnik Predators - Thomas Novak, który zdobył dwie bramki. W drugiej tercji identycznym wyczynem popisał się obrońca Knights - Alex Pietrangelo. W dogrywce Cody Glass wykorzystał grę w przewadze i strzelił zwycięskiego gola.

Pomimo porażki Vegas Golden Knights prowadzą w Konferencji Zachodniej z dorobkiem 104 pkt i są już pewni udziału w play off.

Hokeiści Colorado Avalanche już po siedmiu minutach prowadzili 2:0 po bramkach Jacka Johnsona i Evana Rodriguesa. San Jose Sharks odpowiedzieli trafieniem Kevina Labanca w drugiej tercji, jednak Nathan MacKinnon podwyższył na 3:1. Gospodarze zdołali wyrównać w trzeciej tercji, dzięki trafieniu Jacoba Petersona i drugiej bramce Labanca. W dogrywce wynik na 4:3 dla Avalanche ustalił MacKinnon.

Kanadyjczyk pierwszy raz w karierze zdobył 100 punktów w sezonie zasadniczym NHL. Na jego dorobek składa się 36 goli i 64 asysty. MacKinnon jest siódmy w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Prowadzi jego rodak Connor McDavid z Edmonton Oilers, który ma 147 pkt.

Siedem bramek padło również w spotkaniu Calgary Flames z Chicago Blackhawks. Goście wygrali 4:3 i zakończyli serię ośmiu porażek z rzędu. Mimo to Blackhawks pozostają na przedostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej z dorobkiem 56 pkt. Wyprzedzają jedynie Anaheim Ducks.

W starciu Vancouver Canucks z Seattle Kraken też strzelono siedem goli, a goście wygrali 5:2.