Nowe miejsce Polski w rankingu FIFA! Bez dobrych wiadomości dla Biało-Czerwonych

Piłka nożna
Nowe miejsce Polski w rankingu FIFA! Bez dobrych wiadomości dla Biało-Czerwonych
fot. Cyfrasport
Piłkarska reprezentacja Polski zajmuje 23. miejsce w najnowszym rankingu FIFA

Piłkarska reprezentacja Polski zajmuje 23. miejsce w najnowszym rankingu FIFA. Warto przypomnieć, że w poprzedniej odsłonie klasyfikacji Biało-Czerwoni uplasowali się na 22. miejscu.

Poprzedni ranking FIFA został opublikowany 22 grudnia 2022 roku. Od tego czasu w piłkarskiej reprezentacji Polski sporo się zmieniło. Swoją współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zakończył Czesław Michniewicz, a jego miejsce za sterem ekipy Biało-Czerwonych zajął Fernando Santos. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczere wyznanie mistrza świata! Mógł poprowadzić reprezentację Polski

 

Pod wodzą nowego selekcjonera polscy piłkarze rozegrali już dwa spotkania. Portugalczyk zadebiutował w nowej roli 24 marca 2023 roku w meczu eliminacji do mistrzostw Europy przeciwko Czechom. Selekcjoner polskiej kadry prawdopodobnie chciałby wymazać ten mecz z pamięci, ponieważ jego podopieczni w pierwszych trzech minutach spotkania stracili dwie bramki. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem Czechów 3:1. 

 

Później przyszedł czas na mecz z Albanią na PGE Narodowym. W tym spotkaniu Biało-Czerwoni byli w stanie zgarnąć komplet punktów, dzięki czemu obecnie plasują się na drugim miejscu w grupie E eliminacji do mistrzostw Europy. Jedynego gola w starciu z Albanią strzelił Karol Świderski. 

 

Ostatnie wyniki piłkarskiej reprezentacji Polski nie wpłynęły pozytywnej na jej miejsce w rankingu FIFA. Polacy plasują się obecnie na 23. miejscu. Należy zaznaczyć, że w rankingu opublikowanym pod koniec 2022 roku zajmowali 22. pozycję. 

 

Nowym liderem rankingu FIFA została Argentyna, która zajęła miejsce Brazylii. Ekipa "Canarinhos" została przesunięta na trzecią lokatę. Natomiast wiceliderem rankingu jest Francja. 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie