Mistrzyni świata podejrzana o doping. Grozi jej wieloletnia dyskwalifikacja

Inne
Mistrzyni świata podejrzana o doping. Grozi jej wieloletnia dyskwalifikacja
fot. PAP
Norah Jeruto została tymczasowo zawieszona

Norah Jeruto została tymczasowo zawieszona w związku z podejrzeniem złamania przepisów antydopingowych - poinformowała w piątek Athletics Integrity Unit. Kenijka reprezentująca Kazachstan jest mistrzynią świata w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Jeruto jest podejrzana o stosowanie zakazanych substancji, uznanych za doping. Tymczasowe zawieszenie oznacza, że zawodniczka nie może konkurować, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jonas Vingegaard wygrał czwarty etap wyścigu Dookoła Kraju Basków

 

W lipcu 2022 roku podczas czempionatu w amerykańskim Eugene zdobyła złoty medal. Dokonała tego jako pierwsza w historii reprezentantka kraju z Azji Środkowej. Ponadto czasem 8.53,02 ustanowiła rekord MŚ. To również trzeci wynik w historii światowej lekkoatletyki. Rekordzistką świata jest Kenijka Beatrice Chepkoech - 8.44,32.

 

Jeruto w 2016 roku została mistrzynią Afryki w biegu na 3000 m z przeszkodami, a pięć lat później wygrała w tej konkurencji generalną klasyfikację Diamentowej Ligi.

 

Kenijka reprezentuje Kazachstan od 2022 roku. Jeruto postanowiła zmienić barwy, ponieważ w 2021 roku nie znalazła się w reprezentacji Kenii na igrzyska olimpijskie w Tokio.

DK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie