Zawodnik MMA ukradł 53 miliony funtów! Teraz przemówił. Zaskakujące słowa

Sporty walki
Zawodnik MMA ukradł 53 miliony funtów! Teraz przemówił. Zaskakujące słowa
fot. UFC
Zawodnik MMA ukradł 53 miliony funtów! Teraz przemówił. Zaskakujące słowa

Były zawodnik UFC był zamieszany w jedną z większych kradzieży w historii Wielkiej Brytanii. W 2006 roku Lee Murray wziął udział w skoku wartym ponad 50 milionów funtów. Po latach przyznał, że gdyby mógł, to zrobiłby to drugi raz.

Murray wraz ze wspólnikami zaatakował placówkę bankową Securitas Cash w Tonbridge. Napastnicy uprowadzili dyrektora Colina Dixona oraz jego rodzinę, zmuszając go do współpracy. Miał im pomóc włamać się do skarbca. Tak też zrobił, a po wyłączeniu wszystkich alarmów Murray i spółka zabrali to, co po przyszli. Łącznie zabrali ponad 53 miliony funtów.

 

Zobacz także: FEN odkrywa karty! Cztery walki mistrzowskie w planach

 

O ile plan napadu był dobrze przemyślane, tak ucieczka już nie do końca. Murray wpadł po tym, jak rozbił swoje auto, w którym zostawił m.in. nagranie o... napadzie. Ostatecznie zawodnik MMA został aresztowany w Maroko i skazany na 25 lat więzienia.

 

- Jeśli mógłbym cofnąć czas i to, co zrobiłem, to niczego bym nie zmienił. Jestem, kim jestem i jestem szczęśliwy. Wtedy byłem dzikim facetem. Nie myślałem odpowiednio. Nie myślałem o przyszłości - powiedział przy okazji nagrania dokumentu "Catching Lightning", zaznaczając, że ta sytuacja ukształtowała jego życie.

 

Dodał też, że w więzieniu zobaczył inną perspektywę i zamierza uczyć się na swoich błędach. - Przepraszam wszystkich poszkodowanych. Zraniłem wiele osób. Także swoją rodzinę. Zrobiłem z nich ofiary. To był błąd - dodał.

 

Lee "Lightning" Murray zakończył karierę z rekordem 8-2 (4 KO, 4 SUB). Stoczył m.in. jedną walkę w UFC, którą wygrał. W ostatnim zawodowym starcie przegrał na punkty z legendarnym Andersonem Silvą.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie